Równi i równiejsi? Wygoda po elbląsku... fot. od Czytelnika

Równi i równiejsi? Wygoda po elbląsku… O takim tytule przysłał nam list nasz Czytelnik przez formularz zgłoszeniowy „Elblag – Twoja Sprawa” Czytelnik zwraca uwagę na różne traktowanie mieszkańców. Czy w Elblągu są równi i równiejsi? Publikujemy treść nadesłanego listu.

„Wczoraj około godziny 10:00 na Starym Mieście przy ulicy Św.Ducha zauważyłem sporo samochodów nieprzepisowo zaparkowanych na chodniku. Samochody winny być zaparkowane wzdłuż krawężnika od strony biblioteki pedagogicznej. Na skrzyżowaniu ulicy Św.Ducha z Zamkową, widnieje stosowny znak T-30i.

Bliska mi osoba dostała w zeszłym roku mandat ze straży miejskiej (przedstawione zostało zdjęcie z monitoringu miejskiego) po tym jak zatrzymała się na kilka minut przy ulicy Wigilijnej wzdłuż krawężnika od strony sklepu spożywczego. Przypomina mi to sytuację z kierowcami zajmującymi miejsca dla niepełnosprawnych.

Czy to tak naprawdę musi wyglądać? Jaka jest mentalność ludzi tu mieszkających chyba każdy widzi i nie liczę, że się coś zmieni w tym temacie, ale mam nadzieję, że tym razem parkujący także poniosą konsekwencje i nie będzie przysłowiowego „przymykania oka”.

Ok, wiem, mam złudne marzenia, ale może ktoś kiedyś w końcu zacznie myśleć…
Aha i najważniejsze… z informacji jakie otrzymałem od pracownika Biblioteki Elbląskiej, na terenie biblioteki trwała wczoraj konferencja urzędników z elbląskiego ratusza… Czy w mieście są (będą) równi i równiejsi? Na pewno tak… dlatego popełniłem ten wpis tylko po to by zwrócić uwagę na zaistniały fakt.

Wszyscy wiemy jak jest i jak będzie… Chyba można skomentować to jednym powszechnie używanym w naszym mieście słowem- „Elbląg”…”

Równi i równiejsi? Wygoda po elbląsku – list. Publikujemy także zdjęcia od naszego Czytelnika.

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie – klikając tutaj
lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

Komentarze