program-rodzina-500-plus-w-elblagu

Program „Rodzina500plus” w Elblągu. Już prawie wszystkie gminy realizują wypłacanie pieniędzy z programu „Rodzina500plus”, są jednak wyjątki, takim wyjątkiem są Markusy. Markusy są daleko w polu i do tej pory nie wypłacili jeszcze ani złotówki z rządowego programu – donoszą nam tamtejsi mieszkańcy.

Skontaktowaliśmy się z tamtejszym urzędem, uzyskaliśmy odpowiedź, że jest jeszcze ustawowo czas i nie można w takim wypadku mówić o żadnych opóźnieniach… A jak wygląda sprawa w Elblągu?

Samorząd na program „Rodzina500plus” wypłacił już prawie 400 tysięcy złotych. Ponad pół tysiąca elbląskich rodzin otrzymało wypłaty z tego programu.

Na złożenie wniosku mieszkańcy mają trzy miesiące. Wówczas świadczenie będzie wypłacane z wyrównaniem od początku trwania programu.

Większość mieszkańców Elbląga, którym należą się pieniądze z rządowego programu, wszelkich formalności już dopełniło. Od maja dokumenty można składać tylko w Departamencie Świadczeń Rodzinnych przy ul. Jaśminowej. Składanie w UM dokumentów jest już niemożliwe.

Program „Rodzina500plus” w Elblągu jak widać działa i ma się dobrze. Warto przy okazji przypomnieć, że niedawno padł rekord w programie „Rodzina500plus” Rekord padł w Jaworze – województwo dolnośląskie, gdzie rodzina otrzymała jednorazowo 5500 złotych! Do tej pory ten rekord nie został pobity. Przed tym rekordem w Katowicach padła suma 4 tysięcy złotych a w Łodzi 2500 złotych.

Źródło: Radio Olsztyn

Komentarze