wypadek-autobusu-pks-elblag

Wypadek autobusu PKS Elbląg – będzie powołany biegły! Elbląscy policjanci wyjaśniają przyczynę wypadku autobusu rejsowego, który wczoraj w miejscowości Zwierzno uderzył w drzewo. Do elbląskich szpitali trafiło 9 osób w tym dwoje dzieci. W tej sprawie będzie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków. Kierowca był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło o godzinie 15.40 na drodze powiatowej, między miejscowościami Zwierzno a Kępniewo (gm. Markusy). Autobus rejsowy, którym kierował 38-letni mieszkaniec Rychlik zjechał na lewą stronę jezdni otarł się o drzewo, a następnie zjechał do rowu i uderzył w kolejne drzewo. W autobusie znajdowało się 8 pasażerów, w tym dwoje dzieci w wieku 12 i 14 lat (chłopiec i dziewczynka).

W sumie 9 osób (łącznie z kierowcą) trafiło do elbląskich szpitali. Obrażenia jakich doznali to głównie złamania kończyn, złamania żeber i rany szarpane. Przyczyny samego zdarzenia jak na razie nie są znane. Kierowca relacjonował kłopoty techniczne z lewym kołem.

Na miejscu pracowali technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady mechanoskopijne i traseologiczne. W tej sprawie będzie powołany biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zostaną także przesłuchani sami pasażerowie i kierowca.

Komentarze