Zdjęcia, które publikujemy otrzymaliśmy od Pani Emilii, a także od Pana Marcina

Elbląg może i pusty ale piękny. Po publikacji jednej z naszych Czytelniczek, która porównała Elbląg do Gdańska, postanowiliśmy dla równowagi opublikować zdjęcia, które dowodzą temu, że żyjemy w malowniczym mieście.

Niech te zdjęcia będą dowodem na to, że żyjemy w wyjątkowo pięknym mieście. Poniżej informujemy także naszych Czytelników o krokach, które zamierzamy podjąć i rozmowach z władzami naszego miasta, na temat stworzenia plaży miejskiej nad rzeką Elbląg. Tu – abyśmy mogli podjąć skuteczne działania potrzebne jest wsparcie elblążan.

Majówkowe fotorelacje naszych Czytelników nie pozostawiają złudzeń – żyjemy w malowniczym mieście. I w zasadzie komentarz jest tu zbędny, bo wszystko widać na zdjęciach, które publikujemy poniżej.

Jedyne czego bezwzględnie brakuje w Elblągu, to większej ilości atrakcji dla całych rodzin, a w okresie letnim strzeżonego kąpieliska na otwartej przestrzeni. Wiemy jednak, że tegoroczne lato będzie wyjątkowe w naszym mieście. Wiele imprez i wydarzeń rozrywkowych planują tegorocznego lata władze miasta Elbląga. O tym szerzej napiszemy wkrótce.

O pomysłach chcemy rozmawiać z Prezydentem

Mamy też ogromną nadzieję, że w najbliższych latach włodarze Elbląga postarają się stworzyć bezpieczne miejsce kąpielowe. I wcale nie musi być to kąpielisko przy ulicy Spacerowej. Może warto pójść za pomysłem innych miast i stworzyć bezpieczną plażę nad rzeką Elbląg. Może też warto aby wspólnie z elblążanami wyjść z taką inicjatywą do władz naszego miasta.

O plaży miejskiej nad rzeką Elbląg mamy zamiar osobiście rozmawiać z Prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim, któremu chcemy przekazać gotowe pomysły i rozwiązania. Wierzymy, że znajdą się też elblążanie, którzy zechcą stworzyć np. projekt takiej plaży nad rzeką Elbląg, który dostarczymy do Urzędu Miasta i porozmawiamy z Prezydentem o możliwości realizacji takiego przedsięwzięcia.

Czekamy na Wasze pomysły, sugestie i zachęcamy do współpracy także osoby, które znają się na projektowaniu przestrzeni publicznej. Czekamy na Wasze listy: kontakt@expresselblag.pl. Więcej o sprawie piszemy tutaj: http://expresselblag.pl/styl-zycia/spoleczne/stworzmy-razem-projekt-plazy-nad-rzeka-elblag/

Elbląg – zdjęcia naszych Czytelników

Tymczasem, polecamy Waszej uwadze zdjęcia Elbląga, które otrzymaliśmy od Emilii i Marcina. Wykonano je w pierwszych dniach maja 2016 roku.

Komentarze