Zostawili śmieci w lesie. Zwierzęta umierały w męczarniach

  0
  745

  Zwierzęta umierały w męczarniach przez ludzi… Zostawianie po sobie śmieci w lesie niesie za sobą często dramatyczne konsekwencje dla zwierząt. Tak jak widać na filmie. Jeśli zależy ci na losie zwierząt, nie rób tego i udostępnij ten film.

  Zwierzęta umierały w męczarniach przez ludzi. Jeśli troszczysz się o zwierzęta, nie wyrzucaj śmieci do lasu


  Dzięki współpracy ExpressElblag.pl z wydawcą portalu Gazeta.pl, będziemy publikować na naszych łamach Wideo Newsy tworzone przez Wydawcę Gazeta.pl. W materiałach znajdą się tematy ważne, ale również społeczne – tak z kraju, jak i ze świata.

  Jedna butelka, puszka czy torebka foliowa po kanapkach to nie problem? Wiele osób bezmyślnie zostawia w lasach takie śmieci. – Dla zwierząt wszystkie odpady mogą być śmiertelną pułapką – mówi w Gazeta.pl Karolina Karpowicz z Polskiej Akademii Nauk.

  Takich dzikich wysypisk są w Polsce setki. „Oszczędni” wyrzucają w lasach pozostałości po remontach, stare meble, gruz i elektronikę, część pozbywa się też codziennych domowych odpadków. Do tego dochodzą beztrosko porzucane puszki i butelki po piwie i foliowe torebki, które zostawiają grzybiarze i turyści – w sumie w zeszłym roku z lasów zebrano blisko 150 tys. m sześc. śmieci.

  Komentarze