Ogromne pole, a na nim najpiękniejsze żuławskie tulipany. Właśnie zostały ścięte i w najbliższych dniach mieszkańcy ułożą z nich niezwykłe dywany. Ten widok zapiera dech w piersiach, a impreza odbywa się kilkadziesiąt kilometrów od Elbląga. Warto się wybrać. Poznajcie szczegóły!

Żuławski Tulipan to impreza plenerowa, święto kwiatów i niezapomnianych wrażeń. Każdego roku w maju na łące w Mokrym Dworze w Gminie Pruszcz Gdański, mieszkańcy tej gminy oraz z okolic i wszyscy przyjezdni, zbierają się by układać z tulipanów abstrakcyjne kompozycje oraz „kwiatowe” dzieła nawiązujące do konkretnych symboli czy postaci. Pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy jest sołtys Mokrego Dworu, Wiesław Zbroiński. Wydarzenie jest niezwykłe. Efekt końcowy, niesamowity.

Tegoroczna edycja Żuławskiego Tulipana odbędzie się 7-8 maja. Tradycyjnie na łące w Mokrym Dworze w gminie Pruszcz Gdański. Warto wybrać się tam w weekend, aby zobaczyć to wszystko na własne oczy.

Żywe, piękne tulipany, z których ułożą niezwykłe dywany

Wyjątkowe wydarzenie odbywa się na Żuławach co roku. Z tulipanów, w różnych barwach, uczestnicy imprezy układają niezwykłe dywany. Wizerunki znanych osób, różnego rodzaju wzory, motywy, powstają z żywych kwiatów. Efekt końcowy jest niesamowity. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo opisać nie da rady.

Poniższe zdjęcie wykonane podczas zeszłorocznej edycji imprezy, przez www.ElCopter.pl, niech będzie zachętą dla naszych Czytelników do uczestnictwa w dwudniowej imprezie podczas której na każdego czeka moc atrakcji. Warto więc całą rodziną wybrać się w najbliższy weekend, w okolice Pruszcza Gdańskiego.

fot. ElCopter.pl
fot. ElCopter.pl

– Wszystkich serdecznie wszystkich zapraszamy. Na każdego czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji. Wszystkich tych, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę zapraszamy do układania tulipanowych dywanów już od środy 4 maja od godziny 10.00. Dla wszystkich układających przygotujemy pyszny, ciepły posiłek oraz kawę i herbatę. Natomiast w dniach 7-8 maja odbywać się będzie tegoroczna edycja „Żuławskiego Tulipana”. Moc atrakcji i niezwykłe przeżycia, są gwarantowane. Zapraszamy serdecznie! – informują organizatorzy tulipanowej imprezy w Mokrym Dworze.

Żuławski Tulipan 2012 from ELCopter on Vimeo.

Sołtys kochany przez tulipany

Sołtys Wiesław Zbroiński
Sołtys Wiesław Zbroiński

Organizator tej niezwykłej tulipanowej imprezy, przez okolicznych mieszkańców jest uwielbiany. Sołtys Wiesław Zbroiński sprawił, że mała miejscowość, z roku na rok staje się bardziej popularna przez jego pomysłowe wydarzenie. To co zrobił zostało zauważone przez pomorskie media. W plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na Osobowość Roku 2015, zdeklasował konkurentów i tytuł zdobył. Wiesława Zbroińskiego nominowano właśnie za zaangażowanie w organizację Żuławskiego Tulipana i teatru w Skansenie Żuławskich Maszyn Rolniczych.

Na poniższych zdjęciach obejrzeć możecie jak wygląda zeszłoroczna edycja „Żuławskiego Tulipana”. Układanie kwiatowych dywanów to element główny imprezy a efekty końcowe są niezwykłe. Każdy może spróbować swoich sił. Dwudniowej imprezie towarzyszą także liczne atrakcje dla całych rodzin i wydarzenia dodatkowe, oraz wielka scena, na której odbywają występy artystyczne i konkursy. Wszystko dzieje się na jednym, potężnym polu w Mokrym Dworze.

Komentarze