Fałszywy policjant... Rozpoznany do spraw dwóch elbląskich oszustw zatrzymany w Katowicach

Rozpoznany do spraw dwóch elbląskich oszustw zatrzymany w Katowicach. 42-letni mężczyzna, który został zatrzymany, jak się okazało był tzw. kurierem przy dwóch oszustwach „na policjanta”, których dokonano w Elblągu.

Wtedy, dwie starsze osoby oszukano na łączną kwotę 20 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty za swoje elbląskie „występy”. Sąd tymczasowo aresztował 42-latka na 3 miesiące.

– Elbląskie zdarzenia miały miejsce w marcu 2016 roku. Mężczyzna uczestniczył w oszustwie tzw. metodą „na policjanta” i wyłudził od dwóch starszych osób kwotę 20 tysięcy złotych. Nie spodziewał się, że gdy szedł odebrać pieniądze zostanie nagrany przez kamerę osiedlowego monitoringu. – informuje podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

To właśnie zdjęciem z tego nagrania posłużyli się policjanci szukając mężczyzny. Umieszczony w internecie materiał został skojarzony z 42-letnim mężczyzną, mieszkańcem Koszalina. Rozpoznała go policjantka, ponieważ 42-latek w Koszalinie również miał zatarg z prawem i miał do czynienia z policją. Informacja została przekazana funkcjonariuszom z Elbląga.

– Sam 42-latek kilka dni wcześniej trafił do policyjnego aresztu na drugim końcu Polski, do jeszcze innej sprawy związanej z wyłudzeniem pieniędzy. Okoliczności oraz inne czyny, które ma na koncie sprawią, że nie prędko opuści więzienne mury. Za oszustwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. – dodaje podkom. Nowacki.

Fałszywy policjant w Elblągu przyłapany przez monitoring. Rozpoznany do spraw dwóch elbląskich oszustw zatrzymany w Katowicach.

Komentarze