Niezwykle udana metamorfoza starego mieszkania!

Niezwykle udana metamorfoza starego mieszkania! – to dzisiejszy, pierwszy projekt z nowej serii „przed i po”. W pierwszej publikacji zaprezentujemy niewielkie i niedrogie zmiany, w połączeniu z generalnym liftingiem, które zaowocują tutaj fantastycznym rezultatem. Przekonajcie się!

Co jakiś czas przy współpracy ze specjalistycznym serwisem, publikować będziemy w serii „przed i po” metamorfozy mieszkań, domów, zabudowań na prywatnych posesjach.

Mamy nadzieję, że historie remontów, które będziemy przedstawiać na naszych łamach, zainspirują Was do przeprowadzania własnych projektów renowacyjnych. Często stan początkowy obiektów jest tak fatalny, że naprawdę ciężko jest wyobrazić sobie, w jakim sposób można uczynić je zdatnymi do zamieszkania. Czasami też pokażemy Wam wnętrza, w których pozornie nie ma nic strasznego, jednak eksperci odkrywają ich ogromny potencjał.

Dzisiejszy projekt pierwszy – to niewielki i niedrogi tzw. generalny lifting, który sprawi, że stare mieszkanie radykalnie się zmieni.

Przed: Salon czy garaż?

Wnętrza tego mieszkania były przede wszystkim rupieciarnią- mieszkańcy nie dbali o porządek i organizację, przepełniając pomieszczenia mieszkalne przedmiotami, przynależnymi bardziej do garażu, piwnicy czy strychu. Z tego powodu było tu ciasno i nieestetycznie. Meble dni swojej świetności miały już dawno za sobą i aż prosiły się o wymianę.

Before od toki

Przed: Kuchnia w opłakanym stanie

Before od toki

Równie zabałaganiona była kuchnia. Patrząc na to zdjęcie naprawdę ciężko zorientować się, z jakiego typu pomieszczeniem mamy do czynienia. Mnóstwo gratów, rupieci i po prostu najzwyklejszych śmieci poniewierało się na tym obszarze, czyniąc go niezdatnym do użytkowania.

Przed: Fatalne pierwsze wrażenie

Skandynawski korytarz, przedpokój i schody od toki

Już od wejścia mieszkańcy potykali się o walające się wszędzie obuwie. Wejścia do mieszkania nie ułatwiała także pokraczna lampa, stojąca niemal w drzwiach. Choć z pozoru może się wydawać, że temu wnętrzu przydałoby się jedynie porządne sprzątanie, to jednak problem leżał o wiele głębiej- w nieprzemyślanej aranżacji, niedopasowanym umeblowaniu i niefunkcjonalnym rozkładzie.

Po: stylowy salon

Skandynawski salon od toki

Salon uprzątnięto, odświeżono jego ściany, tworząc przestrzeń o ogromnym potencjale. Choć metrażem nie powala, pokój ten zdołano zaaranżować wygodnie, funkcjonalnie i stylowo. Narożnikowa kanapa jawi się niezwykle komfortowo. Choć nie zachwyca designem, zdołano ją ozdobić w taki sposób, aby jawiła się nieco modniej. Poduszki w geometryczne wzory i koc korespondujący motywem z dywanem dodają jej charakteru. Duże okna wpuszczają do środka naturalne światło, okraszające wnętrze intensywnym blaskiem.

Po: nowoczesne wyposażenie

Skandynawska sypialnia od toki

Kanapa w salonie zwrócona jest w stronę telewizora. Ten wyjątkowy model swoim designem przypomina nieco telewizory z lat 60-tych, gwarantując jednak najwyższą technologię i jakość odbioru. Ustawiono go na równie stylowej szafce, doskonale wpisującej się w nowoczesny dekor tego wnętrza.

Po: nowocześnie i funkcjonalnie

Skandynawska jadalnia od toki

Mieszkanie przeszło kompletną metamorfozę, choć nie przeprowadzono rewolucyjnych prac remontowych. Już od wejścia jawi się o wiele bardziej świeżo, czysto i przyjaźnie. Odmalowano ściany, nadając im śnieżnobiałą świeżość. Z przedpokoju przechodzi się bezpośrednio do strefy dziennej, gdzie po prawej stronie znajduje się kuchnia. W końcu rozpoznać można to pomieszczenie, gdyż usunięto z niego rupiecie i wyposażono je w piękne, białe meble z frontami na wysoki połysk. Ściana nad blatem jest czarna, o ciekawej strukturze, wyraziście kontrastując z bielą mebli. Kuchnia otwiera się na jadalnię, która jest niewielka, ale wygodna.

Po: garderoba

Skandynawska sypialnia od toki

Na koniec zaglądamy do sypialni, której głównym elementem jest przestronna garderoba. W wbudowanej w ścianę szafie stworzono miejsce nie tylko na odzież, ale także na buty i akcesoria. Ustawiono obok toaletka to doskonałe miejsce do robienia makijażu i innych zabiegów kosmetycznych. Także tutaj odmalowane na biało ściany, w połączeniu z eleganckim laminatem na podłodze, tworzą świeży i czysty klimat.

Kolejne metamorfozy i inspiracje według Homify Polska – wkrótce.

Komentarze