Najczęściej kradzione samochody w Polsce – znamy lidera!

Najczęściej kradzione samochody w Polsce – znamy lidera! Dotarliśmy do raportu Głównej Komendy Policji o kradzionych samochodach w Polsce, wiemy jaka marka jest najbardziej chodliwa, ale co ciekawe nie we wszystkich miastach wygląda to tak samo.

W Polsce w roku 2015 najczęściej kradzionym samochodem okazał się Volkswagen Golf, zaraz po nim Audi a4. Popularne marki wśród złodziei to także Volkswagen Passat, Audi a6, oraz Mazda 6.

Jak to wygląda w miastach?

Jeśli przyjrzymy się statystykom policji za rok 2015, okaże się że we wszystkich miastach wojewódzkich z wyjątkiem Warszawy najczęściej kradzionym jest jeden z modeli marki należącej do koncernu Volkswagena. W stolicy jest nim jednak Mazda 6. Samochód ten zamyka pierwszą piątkę modeli najczęściej kradzionych w 2015 roku. Co ciekawe, aż 151 spośród 237 skradzionych w 2015 roku na terenie całej Polski Mazd zniknęło w Warszawie.

Nasze województwo

W naszym województwie najczęściej kradzionym samochodem jest Volkswagen Passat, zaraz po nim Golf a dopiero na 3 miejscu audi a4.

Skradzione auto najczęściej trafia do złodziejskiej dziupli, gdzie bardzo szybko jest demontowane. Poszczególne elementy trafiają potem na wtórny rynek części zamiennych. Popyt podsycają sami zmotoryzowani, wybierając niesprawdzone źródła części do swoich aut.

Statystyka

W 2015 roku policjanci przyjęli 12 090 zgłoszeń dotyczących kradzieży samochodów. Najczęściej kradzione samochody w Polsce – znamy lidera!

Komentarze