Komary. Jeden prosty trik żeby się ich pozbyć

Nic tak nie denerwuje podczas grillowania jak komary. Jeden prosty trik żeby się ich pozbyć na dobre. Poznajcie szczegóły.

Sezon grillowy można uznać za otwarty. Wraz z grillowaniem wielu z nas musi stoczyć walkę z armią komarów żądną naszej krwi. Dlatego, jeśli masz zmysł artystyczny, w kilka chwil możesz wyczarować świeczkę, która ładnie wygląda i odstrasza niepożądanych, latających gości.

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-right” animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#dd0000″] Przygotuj:

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-angle-right” animation=”ts-infinite-css-fadeIn” color=”#0072f4″] kilka plastrów cytryny i limonki,
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-angle-right” animation=”ts-infinite-css-fadeIn” color=”#0072f4″] rozmaryn,
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-angle-right” animation=”ts-infinite-css-fadeIn” color=”#0072f4″] świeczkę,
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-angle-right” animation=”ts-infinite-css-fadeIn” color=”#0072f4″] olejek eukaliptusowy,
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-angle-right” animation=”ts-infinite-css-fadeIn” color=”#0072f4″]słoik z wodą.

Do słoika włóż plastry cytryny, limonki, gałązki rozmarynu i dodaj kilka kropel olejku. Żeby świeczka utrzymywała się na wodzie, możesz przebić nią plaster cytryny, tworząc swoiste koło ratunkowe. Teraz wystarczy ją odpalić kilka minut przed imprezą i żaden komar się nie zbliży!

Komary nie atakują na ślepo. Inteligentnie wybierają swoją ofiarę, na podstawie kilku czynników. Przede wszystkim komary doskonale wyczuwają dwutlenek węgla. Dlatego każdy z nas jest potencjalną ofiarą tego owada, bo przecież tę substancję wydychamy z powietrzem.

Zdradza nas również ciepłota ciała. Jeśli ktoś ma podwyższoną temperaturę, komary lecą do niego, jak pszczoły do miodu. Widzą w podczerwieni, dlatego doskonale potrafią odnaleźć swoją ofiarę, w której płynie gorąca krew.

Także podczas biegania czy ćwiczeń na świeżym powietrzu, nie możemy opędzić się od tych owadów. Podczas wysiłku fizycznego, organizm człowieka wydziela pot, w którym znajduje się m. in. kwas mlekowy, przyciągający komary.

Nie bez znaczenia ma także kolor odzieży, którą mamy na sobie. Jaśniejsze ubrania odbijają światło, przez co mniej się nagrzewamy. Ciemne kolory przyciągają światło i komary. Na niewiele zda się również stosowanie różnych sprayów i płynów odstraszających.

Jednak okazuje się, że nie moglibyśmy bez nich żyć. Bez komarów nie będzie ryb i ptaków, gdyż są one częścią łańcucha pokarmowego.

Źródło: NOIZZ/Onet

Komentarze