Brama Targowa na majówkę! fot. Express Elblag

Brama Targowa na majówkę! Zapraszamy mieszkańców i turystów do odwiedzenia Bramy Targowej, która już od najbliższej niedzieli (1 maja) otwiera swoje podwoje. Ten jeden z najbardziej charakterystycznych, elbląskich zabytków czynny będzie do końca września codziennie od godz. 10.00 do 18.00.

W Bramie mieścić się będzie sezonowy punkt Informacji Turystycznej. Wszyscy odwiedzający punkt IT będą mogli zakupić pamiątki związane z miastem oraz uzyskać informacje na temat atrakcji turystycznych Elbląga i okolic. Wraz z otwarciem Bramy Targowej udostępniony zostaje również taras widokowy mieszczący się na najwyższej kondygnacji tego obiektu.

W długi weekend zachęcamy również mieszkańców do odwiedzenia innych zabytków, a mianowicie Muzeum Archeologiczno – Historycznego i Centrum Stuki Galeria EL.

Muzeum 30 kwietnia oraz 1 i 3 maja czynne będzie od godz. 8.00 do godz. 16.00.

Galeria El 1 i 3 maja zaprasza w godz. 12.00 – 17.00.

W poniedziałek 2 maja oraz w środę 4 maja obie placówki będą nieczynne dla zwiedzających.

Brama Targowa w Elblągu jest jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych zabytków Elbląga. XIV-wieczna budowla stanowiła w przeszłości fragment nieistniejących już murów obronnych miasta.

Obecnie, po remoncie przeprowadzonym w 2006 roku, na jednym z najwyższych pięter powstał taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę elbląskiego Starego Miasta. Można stąd również obejrzeć główną arterię starego Elbląga, ulicę Stary Rynek.

Odnowiony zabytek mieści ekspozycję elbląskiego muzeum, z fotografiami przedstawiającymi Bramę Targową z czasów przedwojennych (ekspozycje będą się zmieniały, jednak motywem przewodnim będzie miasto Elbląg), mini kawiarenkę, sklep z pamiątkami oraz Salę Rycerską, która w niedalekiej przyszłości będzie stanowiła niewielkie centrum konferencyjne. Na jednym z wyższych poziomów staną armaty (tzw. wiwatówki), z których oddawane będą salwy honorowe w czasie ważnych miejskich uroczystości.

Komentarze