fot. Express Elblag

Zaczynamy majówkę od najnowszej prognozy pogody i niespodzianki… Czekamy na Wasze zdjęcia z majówki i mamy atrakcyjne nagrody, dla najbardziej aktywnych Czytelników. Szczegóły znajdziecie na dole artykułu.

Dziś, już za kilka godzin, zaczynamy długi majowy weekend. Zapewne większość naszych Czytelników zastanawia się jaka będzie pogoda w najbliższych dniach. Postanowiliśmy podzielić się najnowszymi informacjami w tym temacie.

Większość z nas wraca pamięcią rok wstecz. Wówczas upał dawał nam się wszystkim we znaki. Pogoda była wręcz idealna, wymarzona na długi, majówkowy weekend. Wysokie temperatury i słońce w pełni – pozwalały dowolnie wszystkim spędzać czas. Nad wodą, na działce – gdziekolwiek… Ale tak było w 2015 roku. Tegoroczna majówka nie będzie tak rewelacyjna. Zawiedzeni będą szczególnie ci, którzy kochają wysokie temperatury. Poznajcie szczegóły. Prezentujemy dla Was pogodę na najbliższych 5 dni.

29 kwietnia – piątek

Dziś w Elblągu będzie bezchmurnie, a słupki rtęci wskazywać będą 13 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie nieco niższa, bo około 12 stopni C. Ciśnienie 1022 hPa, wilgotność 48%, biomet korzystny.

30 kwietnia – sobota

Sobota w Elblągu również zapowiada się bezchmurnie z temperaturą około 15 stopni Celsjusza. Odczuwać będziemy jednak mniej, bo zaledwie 13 stopni C. Ciśnienie 1022 hPa, wilgotność 45%, biomet korzystny.

1 maja – niedziela

Małe zachmurzenie i 14 stopni Celsjusza na termometrach oraz odczuwalną, niższą o dwa stopnie temperaturę przyniesie nam w Elblągu niedziela. Ciśnienie 1024 hPa, wilgotność 53%, biomet korzystny.

2 maja – poniedziałek

Poniedziałek w Elblągu upłynie z małym zachmurzeniem. Temperatura ciągle nie będzie przypominać tej z przed roku. Odczuwać będziemy 15 stopni Celsjusza, czyli połowę mniej od tego co słupki rtęci wskazywały w 2015 roku. Na termometrze 16 kresek. Ciśnienie 1023 hPa, wilgotność 57%, biomet korzystny.

3 maja – wtorek

We wtorek podobnie jak w dniach poprzednich. Małe zachmurzenie i trochę cieplej, bo 18 stopni Celsjusza i tyle samo będziemy odczuwać.  Ciśnienie 1016 hPa, wilgotność 55%, biomet korzystny.

Podsumowanie

Tak więc zaczynamy majówkę bez rewelacji pogodowych, ale też bez deszczu – co zapewnie wielu ucieszy. Aura sprzyjać będzie np. grillowaniu. O kąpielach w morzu czy jeziorach, póki co musimy zapomnieć. Ostatni dzień długiego weekendu zapowiada się najlepiej, bo będzie najcieplej. Pozostaje nadzieja, że sytuacja ulegnie zmianie – co czasem się zdarza – i słupki rtęci wskazywać będą wyższe wartości od tych zapowiadanych.

Redakcja Express Elblag życzy miłej i spokojnej majówki, pochwalcie się Waszymi planami na ten okres, czekamy na Wasze komentarze.

Wyślij zdjęcia z majówki – zgarnij kolację dla dwojga

I co ważne – czekamy na Wasze zdjęcia z majówki 2016 – tak relacje z dróg i z podróży, jak i z Waszego wypoczynku. Najciekawsze zdjęcia i najbardziej aktywni Czytelnicy zostaną nagrodzeni kolacją dla dwojga w włoskiej restauracji Amore Mio w Elblągu. Czekamy na Wasze zdjęcia przez 24 godziny na dobę. Ślijcie na adres mailowy: kontakt@expresselblag.pl lub przez zakładkę „Szybki Kontakt z Express Elblag”  🙂

To nie tak miało być. Pogoda na majówkę nie napawa hurraoptymizmem

Pogoda wideo/Źródło: X-News

Komentarze