fot. Express Elbląg

Plejada gwiazd podczas Dni Elbląga 2016. Dla elblążan wystąpią między innymi Maryla Rodowicz, Varius Manx z Kasią Stankiewicz, Video, Happysad, Jamal, Rafał Brzozowski, Liber, Kalwi&Remi oraz Elbląska Orkiestra Kameralna zagrają w podczas tegorocznych Dni Elbląga. Ale koncerty to nie wszystko!

Oprócz koncertów gwiazd dla mieszkańców przygotowywane są liczna atrakcje kulturalne i rekreacyjno – sportowe. Szczegóły przedsięwzięcia zaprezentowane zostały podczas konferencji prasowej z udziałem Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

– Dni Elbląga to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez miejskich. Tradycyjnie już odbędzie się ona w pierwszy weekend wakacji, czyli w tym roku od 24 do 26 czerwca. Wakacje więc rozpoczniemy mocnym akcentem. Przygotowujemy bardzo bogaty i różnorodny program dla całych rodzin – od dziecka po seniora. Już dziś więc serdecznie zapraszam do udziału zarówno elblążan, jak i mieszkańców całego regionu – mówił podczas konferencji Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

OSK Palazzi – producent Dni Elbląga

– Przygotowujemy bardzo złożoną ofertę. Będzie to niezapomniane święto Elbląga. Poza sceną główną, na której wystąpią muzyczne gwiazdy, mieszkańcy będą mogli skorzystać z wielu imprez towarzyszących. Wśród nich między innymi: silent disco, strefa dla dzieci, lunapark, game zone, czy strefa kibica – Euro 2016 – podkreślał Robert Skóra przedstawiciel firmy Palazzi.

Nie zabraknie ekstremalnych doznań

Z myślą o nich przygotowany zostanie tor przeszkód WIPE OUT, bungee jumping, czy loty widokowe śmigłowcem. Na scenie głównej natomiast wystąpią topowi soliści i zespoły muzyczne.

W piątek 24 czerwca zabawa rozpocznie się o 16:30 w rytmach muzyki Rafała Brzozowskiego, następnie zagrają zespół VIDEO i grupa Liber & Mateusz Ziółko & Aleksandra Nizio. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie obchodzący 25- lecie zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

W sobotę 25 czerwca już od godziny 15.30 na scenie wystąpią miejscowe zespoły związane z rozwojem kultury i sztuki w Elblągu. Potem scena należeć będzie do Jamala, Happysad. Finałowy koncert należeć będzie do Maryli Rodowicz. Zakończeniem sobotniego wieczoru koncertowego będzie pokaz sztucznych ogni. Zaraz po pokazie zapraszamy na nocne party z duetem KALWI & REMI.

Niedzielne obchody Dni Elbląga zostaną przeniesione na Plac Katedralny, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pt. „W krainie Barona Cygańskiego”. Z elbląskimi muzykami zagrają goście specjalni w tym światowej sławy śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska oraz wirtuoz skrzypiec Roby Lakatos.

– Od trzech lat Elbląska Orkiestra Kameralna włącza się w organizację Dni Elbląga. W tym roku zaprezentujemy Państwu koncert, który zagraliśmy już w Warszawie podczas otwarcia Roku Kultury Węgierskiej. Muzyka i tańce świata oczywiście z dużym akcentem na muzykę węgierską. Usłyszeć będzie można niezapomniane czardasze i tanga. Artyści wykonają m.in. utwory z operetek „Hrabina Mariza”, „Baron Cygańśki”, „Księżniczka Czardasza”, znakomite utwory Piazzolli, Bocka czy Montiego. Więc już dziś serdecznie zapraszam. Tradycyjnie sponsorem tego koncertu jest firma Meble Wójcik – podkreślała Bożena Sielewicz dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Tradycyjnie już Dniom Elbląga towarzyszyć będzie wiele imprez organizowanych przez instytucje miejskie oraz sponsorów. O wydarzeniach tych będziemy sukcesywnie informować. Wszelkie informacje na temat tegorocznej imprezy umieszczane są również na specjalnym Fanpage na Facebooku – Dni Elbląga 2016.

Dni Elbląga zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie! Zeszłoroczne święto miasta też było bardzo udane. Poniżej przypominamy Wam Dni Elbląga 2015. Wspomnień czar…

Tak było w roku 2015

Imprezy podczas Dni Elbląga 2015 przyciągnęły na Wyspę Spichrzów tłumy. Tak fenomenalnej zabawy elblążan, ale i wielu przyjezdnych gości, w naszym mieście jeszcze nie widzieliśmy. W tym roku zapowiada się jeszcze ciekawiej…

Elbląskie fanki Dawida Kwiatkowskiego

Za co nastoletnie elblążanki kochają Dawida Kwiatkowskiego? Jakie mają plany wobec swojego idola? Czy planują z nim związek? A może nawet ślub? O tym dowiedzieliśmy się również w roku 2015. Szał nastoletnich ciał, miejsce miał, gdy Kwiatkowski śpiewał…

Komentarze