Przedszkole nr 5 walczy o plac zabaw.

Maluchy z elbląskiego przedszkola marzą o placu zabaw. O takim z prawdziwego zdarzenia… Wystarczy, że oddasz głos w konkursie Fundacji Aviva, a może uda się spełnić marzenia maluchów.

W dzielnicy Zawodzie (Wyspa Spichrzów), bo tam właśnie mieści się Przedszkole nr 5 nie ma żadnego zielonego parku. Kadra wychowawców postanowiła stawić czoła wyzwaniu i zawalczyć o coś, co przyniesie ogromną radość nie tylko maluchom. Ty możesz pomóc w bardzo prosty sposób! Oddaj głos!

– Nasze Przedszkole, które nazywamy Przedszkolem na „5” mieści się w starej elbląskiej dzielnicy. Jako placówka twórcza i aktywna, inicjująca wiele nowych przedsięwzięć, postanowiliśmy podjąć wyzwanie. W naszej dzielnicy Zawodzie zwanej Wyspą Spichrzów nie ma żadnego zielonego parku, ogrodu ekologicznego. Pragniemy stać się pierwszą placówką oświatową w tej okolicy, która stworzyłaby niepowtarzalne, wyjątkowe miejsce. Powstałby ogród kreatywny o nazwie „Zielone płuca Zawodzia”, który miałby charakter wychowawczo – dydaktyczny. Byłoby to miejsce pełne otaczającej pięknej zieleni, wypoczynku, relaksacji na łonie natury. Właściwa organizacja przestrzeni przyczyni się do rozwoju, stworzy takie miejsce, które pozwoli przebywającym maluchom odkryć własne możliwości, rozwijać pasje i zainteresowania. – informują przedstawiciele Przedszkola nr 5.

Przedszkole zgłosiło więc swój pomysł do konkursu ogólnopolskiego, organizowanego przez Fundację Aviva, która z dumą wspiera rodzicielskie i sąsiedzkie inicjatywy społeczne. Trwa 4. edycja programu grantowego Fundacji Aviva, w której kolejny raz pomoc trafi do lokalnej społeczności. Elbląskie Przedszkole nr 5 – o ile zechcesz oddać głos – ma duże szanse na spełnienie planów i realizację projektu wartego 35.000 zł. A działania jakie Przedszkole chce zrealizować dzięki temu projektowi, są imponujące.

Kadra z Przedszkola na „5” ma zamiar między innymi: stworzyć chodnikową grę planszową „Pod chmurką” i zbudować kreatywny plac zabaw dla „Małych Zdobywców”.

– Gra planszowa znajdowałaby się w centrum placu zabaw. Kształt gry to prostokąt o wymiarach 12×6 metrów. Materiał, z którego zostanie wykonana gra to różnej wielkości, kształtu i koloru faktury, kostka brukowa i kamień. Płyta gry jest zaprojektowana ciekawie i zachęcająco pod względem kolorystycznym, graficznym i z dużymi możliwościami technicznymi wykorzystania jej. Gra jest tak zaprojektowana, że zawiera wiele możliwości modyfikacji zasad oraz dostosowana do każdej grupy wiekowej. – informuje Przedszkole nr 5.

Naturalne ukształtowanie terenu ogrodu przedszkolnego (drzewa, krzaki, pagórek) oraz urządzenia wchodzące w skład placu zabaw mając zostać wykorzystane w modyfikacjach gry. Będzie posiadała dodatkowe elementy typu kostka, pionki. Elementy mają zostałć stworzone z różnych materiałów np. drewna, tworzywa sztucznego, styropianu oraz różnych surowców wtórnych.

– Nad „grą planszową” mamy zamiar zbudować zadaszenie (dach tworzący wiatę), które pozwoli na pełne korzystanie z niej o każdej porze roku i niezależnie od warunków pogodowych. W celu stworzenia warunków do dobrej zabawy i przyjemnego spędzenia czasu pomyśleliśmy o stworzeniu miejsc dla widowni, uczestników. Będą to ławeczki, stoliki, tablice informacyjne itp. – dodają nauczyciele z Przedszkola nr 5.

Plac zabaw ma być miejscem nie tylko dla maluchów, ale i dla dorosłych, bo wychowawcom z Przedszkola na Wyspie Spichrzów zależy na integracji. W planach mają rozgrywanie cyklicznych oraz okazjonalnych turniejów, imprez plenerowych czy uroczystości przedszkolnych. Tym miejscem, chcą wskazywać kreatywne formy spędzania wolnego czasu na powietrzu. Promować gry planszowe jako alternatywę gier komputerowych.

Z kolei plac zabaw, który już ma swoją nazwę – „Mali zdobywcy” – zawierałby urządzenia, które zmusiłyby dzieci do działania, odkrywania i eksperymentowania. Chodzi np. o ściankę funkcyjną, ściankę wspinaczkową, tablice sensoryczne, ścieżki sensoryczne, sita i bęben do przesiewania piasku, zestawy sprawnościowe i wiele innych paneli edukacyjnych.

– Wszystkie dzieci, zarówno młodsze jak i te starsze będą miały okazję podejmować nieznane im do tej pory wyzwania i doświadczenia. Abyśmy mogli zrealizować nasze plany z myślą o najmłodszych elblążanach i ich rodzicach, potrzebne są fundusze. Jest szansa uzyskać grant z Fundacji Aviva. Wierzymy, że mieszkańcy naszego miasta zechcą nas wesprzeć. Wystarczy oddać głos – to zajmuje kilka sekund, a radość naszych dzieci będzie trwała lata. Prosimy o wsparcie – napisali do nas wychowawcy z Przedszkola nr 5.

My gorąco zachęcamy do wsparcia i spełnienia planów kadry z przedszkola, bo tym samym spełnimy marzenia tych dzieciaczków. KLIKAJĄC TUTAJ, przeniesieni zostaniecie do konkursu Fundacji Aviva. Głos oddajemy po lewej stronie, klikając w przycisk „GŁOSUJ”.

Program grantowy Fundacji Aviva „To dla mnie ważne” kierowany jest do wszystkich, którzy swoje inicjatywy adresują do rodziców i ich dzieci w wieku 0-13 lat. Wnioskodawcą może być każdy – zarówno osoby fizyczne, organizacje, jak i lokalne społeczności. Przedszkole nr 5 z Elbląga ma świetny pomysł, a czy zostanie zrealizowany – wszystko zależy od Was!

Wystarczy Twój głos aby dać szanse na grant, który pozwoli zbudować Plac Zabaw z prawdziwego zdarzenia.
Wystarczy Twój głos aby dać szanse na grant, który pozwoli zbudować Plac Zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Komentarze