Snajper we wsi pod Elblągiem - fot. Bogdan Hrywaniak - Fakt24

Snajper we wsi pod Elblągiem. Dopóki strzały było słychać wieczorami i dochodziły z bardzo daleka, nikt we wsi nie zwracał na nie uwagi. Ale gdy zaczęły rozlegać się coraz bliżej, a w lesie znaleziono zastrzelonego łosia, na mieszkańców warmińskiej wsi Nadbrzeże padł blady strach.

O sprawie 67-letniego mężczyzny donoszą ogólnopolskie media, między innymi Fakt24. Na łamach dziennika czytamy: Po okolicy krążył snajper! Na szczęście w zeszły piątek zatrzymała go policja. A saperzy wynieśli z jego domu karabiny, pistolety i amunicję.

Zbigniew G. (67 l.), odludek i stary kawaler, z zawodu garncarz, a ślusarz z zamiłowania, całe życie poświęcił poszukiwaniom pamiątek po II wojnie światowej. – Z nikim się nie zadawał. To dziwak łażący całymi dniami po lesie, taki zarośnięty Rumcajs – mówi nam mieszkanka wsi Nadbrzeże, gdzie mieszka Zbigniew G.

Jak się okazało, mężczyzna bez celu po lesie nie chodził. Przed laty kupił sobie wykrywacz metali i przeszukiwał miejsca, gdzie w czasie wojny przechodził front. Co znalazł, znosił do domu. Tam broń doprowadzał do użytku, karabinom zakładał kolby i celowniki optyczne, dorabiał amunicję. I w końcu zaczął z niej robić użytek, strzelając początkowo do butelek i puszek, a potem obierając sobie ruchome cele – leśną zwierzynę. – W okolicy słychać było strzały, ale nikt sobie z tego nic nie robił. Do czasu, aż koło wsi ktoś znalazł zabitego z karabinumłodego łosia. Zaczęliśmy się bać – mówi sąsiad Zbigniewa G.

Wiejski snajper wpadł, bo groził sąsiadowi, że go zastrzeli, a ten wezwał policjantów. Ci odkryli prawdziwy arsenał i wezwali saperów. Broń była gotowa do użytku. Każda sztuka miała dorobiony gwint do dokręcenia tłumika. Ten człowiek był naprawdę niebezpieczny. – Zabezpieczyliśmy już 8 jednostek broni, miny, 4,5 kilograma prochu, granat i inne niebezpieczne przedmioty, ale nadal przeszukujemy dom i posesję Zbigniewa G., bo broni może być jeszcze więcej- informuje Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

snajper-we-wsi-pod-elblagiem

Źródło: Fakt24

Komentarze