Młodzi modlili się na ulicach Elbląga. Grupa młodych ludzi z Elbląga wyszła z chrześcijańską inicjatywą na zewnątrz. „Namaszczeni ogniem” na czele z księdzem Rafałem postanowili pomodlić się za elblążan.

We wtorkowe popołudnie na ulicy 1 maja, przy fontannach, wspólnota katolicka, o podanej wyżej nazwie, modliła się w otwartym kręgu, który miał symbolizować możliwość dołączenia. Przy ławce widniał transparent z napisem „Modlimy się. Dołącz”. Młodzi ludzie prócz modlitwy przygotowali również wiele pieśni wraz z choreografią. Nie zabrakło również słynnej belgijki czy tunaka.

Wielu z Was zada sobie pytanie, co to właściwie jest wspólnota i od kiedy takie coś jest w Elblągu? Przykro to stwierdzić, jednak promocja tego typu organizacji w naszym mieście leży i kwiczy. A zatem pozwolę sobie nieco przybliżyć Wam jakie wspólnoty można napotkać w Elblągu. Namaszczeni Ogniem, Ruch Młodzieży Salwatorskiej, RUAH Mariańska Wspólnota Młodych, Akcja Katolicka czy Mężczyźni Boga.

To jedne z wielu wspólnot znajdujących się na terenie naszego miasta. Każda z tych organizacji przynależy do danej parafii i zazwyczaj ma ustalony stały porządek spotkań. To właśnie tam młodzież, ale również osoby w różnym wieku, mogą wielbić Boga i uczyć się życia po chrześcijańsku. Akcje o których często słychać między innymi dni skupienia, wieczory chwały czy teraz diecezjalne ŚDM są w dużej mierze wspomagane właśnie przez wspólnoty. To oni tworzą co roku wspaniałe rekolekcje na hali CSB. Mają w sobie tak wiele energii, iż mogliby przenosić góry.

Czemu więc zatem tak mało o nich wiemy? To pytanie, rzecz jasna, retoryczne, na które odpowiedzi brak. Mówi się, że nasze miasto opustoszało z młodych, pełnych życia i ambicji ludzi. Tymczasem w zakątkach Elbląga odkryć można całkiem inną rzeczywistość. Rzeczywistość, która jest całkowitym przeciwieństwem stereotypów. I żeby było jasne, religia odgrywa tu istotną rolę, jednakże liczy się każdy człowiek bez względu na to kim jest i skąd przychodzi.

Wtorkowa akcja była strzałem w dziesiątkę.

Namaszczonym udało się podbić serca kilku osób, za które wspólnota gorąco i żarliwie się modliła. Dobrze zorganizowana a zarazem spontaniczna akcja zakończyła się sukcesem! Elblążanie jak nigdy uśmiechali się , machali, a nawet niekiedy wspólnie tańczyli. Oby więcej takich inicjatyw w naszym mieście!

źródło: Fanpage: Światowe Dni Młodzieży 2016 w Diecezji Elbląskiej

Komentarze