Czołowe zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym/fot. Express Elblag

Czołowe zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej S22 (394 km), na wysokości miejscowości Kamiennik Wielki. Droga będzie zablokowana kilka godzin. 

Kolejny groźnie wyglądający wypadek na drodze S22, dawniej zwanej berlinką – pomiędzy Elblągiem a Braniewem. Około godziny 17 doszło do zderzenia dwóch pojazdów – osobowego fiata i ciężarowego, który przewoził sadzę. Wskutek zderzenia, samochód ciężarowy przewrócił się na bok i blokuje całą szerokość drogi w obu kierunkach. Nim służby udrożnią drogę, może minąć nawet kilka godzin.

Jak udało nam się ustalić na miejscu w wypadku, w rozmowie z policjantami z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu – sprawcą tego zdarzenia jest kierujący osobowym fiatem, którego samochód zepsuł się i stał na poboczu. Kierowca osobowego opla podczepił fiata na hol i do zderzenia z samochodem ciężarowym doszło dosłownie w momencie, gdy kierowca opla rozpoczął holowanie uszkodzonego fiata.

– Miałem zblokowane, skręcone koła fiata i gdy ruszyliśmy, mój samochód wybiło nagle na przeciwległy pas ruchu, wprost pod jadący samochód ciężarowy. – relacjonował nam młody kierowca fiata. – Na szczęście, kierowca samochodu ciężarowego, widząc, że wyjechałem na środek drogi, w ostatniej chwili odbił kierownicą w stronę pobocza – chcąc uniknąć zderzenia ze mną. Gdyby wjechał we mnie centralnie, nie wiem czy bym przeżył. – dodaje.

Po zderzeniu z samochodem osobowym, kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem. Wyładowany sadzą po brzegi pojazd zaczęło zarzucać i ostatecznie przewrócił się na bok, w poprzek jezdni.

Na szczęście w tym zdarzeniu obaj kierowcy nie odnieśli groźnych obrażeń. Obeszło się na strachu i dużych stratach materialnych. Droga do późnych godzin wieczornych będzie zablokowana.

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie – klikając tutaj
lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

Komentarze