Facebook nie dla nastolatków!

Facebook, Snapchat, Instagram nie dla nastolatków? Dostęp do tych serwisów chce ograniczyć Parlament Europejski. Konto we wspomnianych serwisach będzie można założyć dopiero po 16 roku życia – donosi „Financial Times”

Facebook, Snapcha oraz Instagram to najpopularniejsze w tej chwili media społecznościowe, wśród nastolatków robią furorę. Parlament Europejski, jednak chce znacznie ograniczyć do nich dostęp.

W 2018 roku ma wejść w tym celu rozporządzenie. Według niego osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, będą mogły korzystać z takich serwisów jak: Facebook, Snapchat oraz Instagram, tylko i wyłącznie za pozwoleniem rodziców. To może być prawdziwy dramat dla nastolatków, większość z nich nie wyobraża sobie życia bez facebooka.

„Financial Times” dodaje, że obecnie trwają dyskusję, jak portale takie jak Facebook, Snapchat czy Instagram będą mogły weryfikować dane swoich użytkowników. Jednym z pomysłów jest przesyłanie skanów dowodów osobistych lub innych dokumentów potwierdzających tożsamość. Takie zabezpieczenia  będą ciężkie do złamania.

Serwisy społecznościowe będą musiały opracować bardzo szczelny system weryfikacji i unikać zjawiska zawyżenia wieku przez młodych użytkowników – za nieprzestrzeganie nowych zasad mogą być one ukarane grzywnami sięgającymi nawet 4 proc. rocznego przychody przedsiębiorstwa.

Facebook, Snapchat, Instagram nie dla nastolatków? Nowe przepisy mają chronić najmłodszych przed zagrożeniami czyhającymi w sieci. To nowy pomysł Unii Europejskiej, który ma wejść w życie już za dwa lata. Co o nim myślicie? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: Financial Times

Komentarze