Citroen Polska rozwiązał wszystkie umowy z elbląską firmą Auto-Postek.

Auto-Postek nie jest już przedstawicielem Citroena. – Wszystkie umowy z firmą Auto-Postek dla lokalizacji Gdańsk i Elbląg zostały rozwiązane z dniem 21 kwietnia 2016 roku. Nie ujawniamy przyczyn zakończenia współpracy, gdyż była to umowa zawarta między Citroen Polska, a Auto-Postek – informuje Tomasz Mucha z Citroen Polska.

Kłopoty finansowe dealera Citroena w Elblągu i Gdańsku

Auto-Postek był autoryzowanym dealerem Citroena od 1994 roku. Firma sprzedawała samochody w Elblągu oraz w Gdańsku. Jak donosi portal Trojmiasto.pl – 21 kwietnia Auto-Postek, który od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi, stracił autoryzację Citroen Polska. Salon w Gdańsku już opustoszał, a wszystkie auta zostały wywiezione na lawetach do Warszawy, na parking importera. Problem w tym, że wielu klientów wpłaciło pełne sumy za samochody, których prawdopodobnie nigdy nie zobaczą na oczy.

Jednym z takich klientów jest pan Edward, który zgłosił się do dziennikarzy portalu Trojmiasto.pl i opowiedział o niedokończonej transakcji kupna nowego Citroena w salonie Auto-Postek. Jak twierdzi mężczyzna, na początku marca postanowił kupić Citroena Jumpera. 4 marca przedsiębiorca wpłacił na konto dealera zaliczkę w wysokości 10 proc. wartości auta, a 1 kwietnia pozostałe 90 proc. przelała firma leasingowa. Firma Auto-Postek otrzymała zatem pełną kwotę 92 tys. zł., ale auta nie wydała.

– Kupiłem auto, które fizycznie widziałem i oglądałem na placu przy salonie Citoren Auto-Postek w Gdańsku – wyjaśnia dziennikarzom portalu Trojmiasto.pl pan Edward, poszkodowany klient.

Przedstawiciele salonu Auto-Postek zapewniali, że Citroen miał trafić do klienta najpóźniej 30 marca. „Nie trafił i tak naprawdę nie wiadomo czy kiedykolwiek trafi. W tym momencie pan Edward pozostał bez samochodu i bez pieniędzy.” – informuje Trojmiasto.pl.

– Wydanie pojazdu było co chwilę odraczane. I gdy tylko starałem się dowiedzieć czegokolwiek na temat mojego samochodu, współwłaściciel firmy informował mnie, że nie może wydać auta, gdyż Citroen Polska nie przekazał dealerowi niezbędnych dokumentów: świadectwa homologacji oraz karty pojazdu – dodaje poszkodowany.

Czy to koniec Citroena w Elblągu?

Wszystko na to wskazuje, że przez najbliższy czas samochodów marki Citroen nie kupimy w autoryzowanym salonie w naszym mieście. Jak donosił w styczniu 2016 roku inny portal trójmiejski moto3m.pl – Auto-Postek stracił też licencję na sprzedaż Skody. Według informacji tego serwisu, najprawdopodobniej już w drugiej połowie 2016 roku w Elblągu miałby zostać otwarty nowy salon Skody w Elblągu. Przy ulicy Warszawskiej firma HADM Gramatowski ze Starogardu Gdańskiego ma wybudować salon, w którym miałyby być sprzedawane samochody marki Skoda i Kia, czyli obie marki, które posiada w swojej ofercie.

Firma Auto-Postek była jednym z dwóch dealerstw francuskiego Citroen’a w Trójmieście. Od 2010 roku posiadała nowy salon, zlokalizowany w Gdańsku przy ulicy Miałki Szlak. W Elblągu Auto-Postek istniał od 1994 roku.

Źródło: Trojmiasto.pl/moto3m.pl

Komentarze