Pijany 18-latek uderzył Hyundaiem w drzewo

Tak minął weekend na drogach w Elblągu. Policja podsumowała weekend. W miniony weekend policjanci przeprowadzili około 200 interwencji podczas, których wylegitymowali ponad 550 osób. Od piątku do niedzieli zatrzymano także 5 nietrzeźwych kierujących.

W piątek policjanci z Pasłęka zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który kierował oplem astrą. Podczas kontroli zbadano go alkotestem. Wynik badania to blisko promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy. Rekordzistą jeżeli chodzi o wynik badania okazał się 29-letni pasłęczanin zatrzymany w sobotę przez patrol ruchu drogowego. 29-letni mężczyzna kierował vw passatem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał prawa jazdy.

Najbardziej drastycznym przykładem tego co może zdarzyć się, gdy wsiądziemy za kierownicę auta po alkoholu jest zdarzenie, które miało miejsce w sobotę na ul. Fromborskiej. Tam 18-letni Kamil K. kierując osobowym hyundaiem, pokonując zakręt stracił panowanie nad autem i uderzył w znak drogowy oraz drzewo. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy w sobotni poranek, pod TYM LINKIEM.

Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość oraz ponad promil alkoholu w organizmie 18-latka. Po zdarzeniu przewieziono go karetką do szpitala. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze