Pożar w kamienicy na ulicy Królewieckiej. Zdjęcie otrzymaliśmy od Roberta - czytelnika Express Elblag

Pożar w kamienicy na ulicy Królewieckiej w Elblągu. Do wybuchu ognia doszło w jednym z mieszkań. Informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy od Roberta – czytelnika Express Elblag, który przesłał wiadomość za pomocą opcji „Szybki Kontakt”.

O pożarze zaalarmowane zostały elbląskie służby po godzinie 13. Na miejsce wysłano kilka zastępów straży pożarnej oraz policjantów. Jak się okazało – do wybuchu ognia doszło w jednym z mieszkań, na drugim piętrze kamienicy. Na szczęście – choć pożar wyglądał groźnie – nikt w zdarzeniu nie ucierpiał. Zniszczone zostało mieszkanie, w którym doszło do pożaru.

Jak mówili nam na miejscu strażacy – właściciel mieszkania początkowo próbował gasić ogień sam, ale zadymienie było tak duże, że nie udało mu się opanować ognia. W porę opuścił mieszkanie i na pomoc wezwał strażaków, którzy żywioł opanowali. Takie działania gaśnicze na własną rękę są niebezpieczne, bo w każdej chwili, podczas przebywania w wypełnionym dymem pomieszczeniu, możemy stracić przytomność.

– Na drugim piętrze zastaliśmy kłęby dymu, które wydostawały się na zewnątrz z jednego z mieszkań. Weszliśmy do tego mieszkania. Palił się tapczan. Ognień objął materace i podsufitkę. W mieszkaniu na szczęście nikogo nie było. Właścicielka powiadomiła nas, że wszystkim udało się wydostać o własnych siłach, przed przybyciem straży. – relacjonowali nam na miejscu strażacy.

W związku ze zdarzeniem, został czasowo zablokowany ruch tramwajów. Elblążanie muszą spodziewać się opóźnień w ruchu tramwajowym. Jak mówili strażacy – wkrótce sytuacja ma wrócić do normy.

Więcej informacji na temat pożaru – wkrótce.

Pożar w kamienicy na ulicy Królewieckiej. Zdjęcie otrzymaliśmy od Roberta - czytelnika Express Elblag
Pożar w kamienicy na ulicy Królewieckiej. Zdjęcie otrzymaliśmy od Roberta – czytelnika Express Elblag

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″]Widzisz coś ważnego? Wyślij nam zdjęcie, film informację.Przez formularz na stronie – klikając tutaj
lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

Komentarze