Czujne oko strażnika miejskiego zapobiegło tragedii

Czujne oko strażnika miejskiego, obserwującego kamery monitoringu w Centrum Bezpieczeństwa Miasta przy ulicy Orzeszkowej zapobiegło tragedii.

Spostrzegawczość i czujność strażnika miejskiego, który pełnił służbę w Centrum Bezpieczeństwa Miasta Elbląga i szybka reakcja na zaobserwowaną na ekranie sytuację, zapobiegły dziś we wczesnych godzinach porannych tragedii z udziałem mieszkanki Elbląga. Kobieta wpadła do rzeki na Starym Mieście.

Jak informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta – około godziny 6.00, strażnik, który śledził kamery monitoringu, zauważył osobę znajdującą się w wodzie. Zdarzenie miało miejsce na Bulwarze Zygmunta Augusta.

Kobieta znalazła się w rzece bliżej brzegu od strony Starego Miasta – pomiędzy mostami.

– Gdy strażnik dostrzegł, że w wodzie przebywa osoba, natychmiast podjął działania i wezwał służby ratunkowe. – relacjonuje dalej Łukasz Mierzejewski. – Strażnik miejski, cały czas obserwując kamery monitoringu, zaalarmował oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji oraz Straż Pożarną. – dodaje.

Po kilku minutach od zgłoszenia na miejsce przybyli strażacy. To właśnie oni wyłowili kobietę z wody. Na miejscu pracowali też policjanci oraz ratownicy medyczni. Kobieta, którą uratowano, została następnie przetransportowana przez ratowników Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Wojewódzkiego.

Nie wiadomo w jakich okolicznościach kobieta znalazła się w wodzie.

 [TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie – klikając tutaj
lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

Komentarze