Znamy pogodę na majówkę w Elblągu… Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna majówka nie rozpieści spragnionych słońca i wysokich temperatur. W Elblągu deszcz przez cztery dni. Na przeważającym obszarze kraju długi weekend zapowiada się podobnie – głównie pochmurnie i deszczowo, z temperaturami nie przekraczającymi 20 stopni.

Jeśli liczyliście na majówkę spędzoną przy grillu i na łonie natury, musicie przełożyć plany na później. Tegoroczny weekend majowy w dużej mierze będzie zimny i deszczowy. Choć gdzieniegdzie słońce wyjrzy na chwilę zza chmur, to nie zdoła nas rozgrzać. Maksymalne temperatury, na jakie możemy liczyć podczas długiego weekendu, to 17-18 stopni, z małymi wyjątkami na północy kraju.

Znaczna część Polaków planowała spędzić pierwsze dni maja nad morzem. W tym roku ucieczka na wybrzeże to chyba najlepszy pomysł. W Zachodniopomorskim i Pomorskim weekend rozpocznie się słonecznie. Jednak w piątek 29 kwietnia temperatura pomimo słońca nie będzie najwyższa – zaledwie 15 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach wzrośnie do 20 stopni. Mogą jednak wystąpić przelotne opady deszczu. Na Mazurach majówka też będzie deszczowa. Termometry wskażą tu nawet 21 stopni.

Majówka w Elblągu

Pogoda w naszym mieście nie będzie rozpieszczać. Co prawda słupki rtęci wskazywać będą około 16 stopni Celsjusza, ale z grillowania najprawdopodobniej nic nie wyjdzie. Już w piątek 29 kwietnia przelotnie ma padać deszcz. W tym dniu będzie też w naszym mieście chłodno, bo około 11 stopni Celsjusza. Cały weekend zapowiada się fatalnie. Od 30 kwietnia do 3 maja (sobota, niedziela, poniedziałek i wtorek) w Elblągu bez przerwy ma padać deszcz. Pozostaje nadzieja, że sytuacja na mapach pogodowych zmieni się…

Gdzie wyjechać na majowy weekend?

Długi weekend w górach będzie głównie deszczowy. W Krakowie od piątku 29 kwietnia do wtorku 3 maja będzie padać. Temperatura wahać się będzie od 14 do 17 stopni. Podobnie w Bieszczadach i na Dolnym Śląsku – występować tam będą opady deszczu i duże zachmurzenie, a temperatura utrzymywać się będzie na poziomie 17 stopni Celsjusza.

Na ciepłą i słoneczną majówkę nie mogą też liczyć mieszkańcy centrum i zachodniej Polski. Tu także będzie pochmurnie i deszczowo. W Poznaniu w długi weekend będzie od 15 do 18 stopni, natomiast w Warszawie termometry wskażą zaledwie 14 kresek.

Psycholog: Powrót po majówce do pracy powinien przypominać wchodzenie do zimnej wody. Obejrzyj wideo

Źródło: TVN Meteo/Fakt24/X-News

Komentarze