W elbląskim hospicjum zmarł Włodzimierz Mazurek. Ceniony ginekolog i położnik

W elbląskim hospicjum zmarł Włodzimierz Mazurek. Znany elbląski ginekolog i położnik, doktor nauk medycznych. Miał 79 lat.

– Włodzimierz Mazurek powitał na świecie pokolenia dzieci. Moja rodzina jest tego żywym przykładem. Przyjmował poród ode mnie, gdy na świat przyszła moja córka. Po kilkudziesięciu latach przyjął na świecie mojego wnuczka, którego córka urodziła. Dwa pokolenia witał w Elblągu właśnie ten lekarz, który był wyjątkowym człowiekiem i wybitnym specjalistą. Żal, że odszedł. Niech spoczywa w spokoju. – pisze nam jedna z elblążanek.

Do końca był aktywnym lekarzem…

Zmarły lekarz, to były ordynator Oddziałów Ginekologiczno-Położniczych. Najpierw zarządzał oddziałem w szpitalu miejskim, a od roku 2003 kierował pracą oddziału w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Pracował tam do momentu gdy zdecydował się odejść na emeryturę ale tak naprawdę nigdy nie przestał być aktywnym zawodowo lekarzem. Jeszcze kilka miesięcy temu, przyjmował pacjentki w Poradni Konsultacyjno-Ginekologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

W ciągu ponad 50 lat swojej pracy zawodowej w naszym mieście, dr nauk medycznych Włodzimierz Mazurek, pomógł przyjść na świat kilkudziesięciu tysiącom elblążan…

Lekarze żegnają swojego nauczyciela

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w poniedziałek, 18 kwietnia zmarł dr n. med. Włodzimierz Mazurek, ordynator oddziałów ginekologiczno-położniczych w elbląskich szpitalach. Był wspaniałym człowiekiem i perfekcyjnym lekarzem. Wybitnym specjalistą położnictwa i ginekologii. Był lekarzem – przede wszystkim – szczerze oddanym pacjentom, naszym nauczycielem, który wiedzą i doświadczeniem wspierał nas w pracy i w życiu. Rodzinie składamy wyrazy współczucia” – napisali lekarze oddziału położniczo –ginekologicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Ostatnie pożegnanie znanego lekarza

Ostatnie Pożegnanie dr Włodzimierza Mazurka odbędzie się w piątek 22 kwietnia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się od nabożeństwa w kościele święto Floriana o godzinie 12. Następnie o godz. 14.00 urna z prochami Włodzimierza Mazurka złożona zostanie w kolumbarium, w nowej części cmentarza Dębica.

Komentarze