nowy samochód Lewandowskiego! fot. polskieradio.pl

Robert Lewandowski kupił sobie nowy samochód za 1,2 miliona złotych. Kapitan polskiej reprezentacji kilkanaście dni temu miał wypadek samochodowy w wyniku, którego Porsche Cayenne Roberta zostało mocno uszkodzone, jego straty wyceniono na 25 tysięcy euro.

Super Express podaje informację, że do jego garażu trafił kabriolet Bentley Continental GT Convertible. Model Lewandowskiego kosztuje ponad 1,2 miliona złotych. Za tą cenę piłkarz dostał pojazd o mocy 625 koni mechanicznych, który do „setki” potrafi rozpędzić się w niespełna pięć sekund, a jego prędkość maksymalna to 325 km/h.

Marka Bentley jest popularna wśród gwiazd piłkarskich, tą markę obrał sobie również gwiazda Realu Madryt – Cristiano Ronaldo.

Robert Lewandowski kupił sobie nowy samochód za 1,2 miliona złotych. A tak  wygląda kabriolet Bentley Continental GT Convertible.

Bentley Continental GT – samochód sportowy produkowany przez firmę Bentley Motors Limited, należącą do koncernu Volkswagen AG.

Model zaprezentowano w 2003 roku. Jest to dwudrzwiowy (produkowany także jako 4-drzwiowa limuzyna), czteromiejscowy samochód z nadwoziem typu coupé. Konstruktorzy zapewniają, że na wszystkich fotelach pasażerom nie powinno zabraknąć miejsca. Do napędu posłużyła jednostka W12 znana z modelu Phaeton Volkswagena. Oznacza to, że silnik składa się z czterech rzędów po trzy cylindry każdy, rozwartych pod kątem 15 ° i opartych na jednym wale głównym. Z pojemności 5998 cm³ dzięki dwóm turbosprężarkom KKK uzyskuje moc 560 KM i maksymalny moment obrotowy na poziomie 650 Nm. Rozwija maksymalną prędkość 318 km/h. Przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,8 s.

2011 PRIOR-DESIGN Bentley Continental GT Cabriolet fot. roadstercars.tk
2011 PRIOR-DESIGN Bentley Continental GT Cabriolet fot. roadstercars.tk

W 2013 roku producent zaprezentował wersję Continental GT V8 S, do napędu której posłuży zmodyfikowana podwójnie doładowana 4-litrowa jednostka V8 generująca moc 528 KM oraz moment obrotowy na poziomie 680 Nm. Napęd przenoszony jest dalej przez 8-biegową skrzynię automatyczną na wszystkie koła. Wariant Coupe przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,3 s osiągając prędkość maksymalną 309 km/h. Dla wersji Cabrio wartości te wynoszą odpowiednio 4,5 s oraz 308 km/h

Źródło: Super Express

Komentarze