Agresywny 22-latek w parku Kajki

Agresywny 22-latek w parku Kajki. Policjanci z prewencji zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który zaatakował w parku starszą kobietę. Mężczyzna był agresywny i dziwnie pobudzony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło kobiecie pierwszej pomocy. Sprawcę zatrzymano zaraz po zdarzeniu. Trafił do policyjnego aresztu.

Była godzina 13.10 gdy oficer dyżurny elbląskiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnym młodym mężczyźnie, który w parku Kajki przy ul. Piłsudskiego miał zaczepiać spacerujące tam osoby. Jak się okazało młody mężczyzna ubrany w czerwoną kurtkę bez powodu kopnął w twarz jedną ze spacerujących tam starszych kobiet. 83-latka przewróciła się. W jej obronie miał stanąć jeden z przechodniów.

Sprawca wtedy uciekł parkową alejką. Oficer dyżurny policji wysłał na miejsce trzy patrole prewencji. Jeden z nich zauważył opisywanego mężczyznę miał on na sobie czerwoną kurtkę. Policjanci zatrzymali go. 22-latek był pobudzony i agresywny. Funkcjonariusze obezwładniając go założyli mu na ręce kajdanki, chwilę później przewieziono go do policyjnego aresztu.

Badanie alkotestem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie . Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze