Mars przyznaje, że jego produkty nie są zbyt zdrowe...

Mars przyznaje, że jego produkty nie są zbyt zdrowe… Mars Food, właściciel takich marek jak Uncle Ben’s czy Dolmio, szczerze informuje, że niektóre z jej produktów nie powinny być spożywane częściej niż raz w tygodniu, ponieważ zawierają zbyt dużo soli, cukru i tłuszczu.

Ostrzeżenie jest częścią kampanii mającej promować zdrowe odżywianie. W ramach tej kampanii firma zamierza oznaczać swoje produkty pisząc „everyday” na tych, które można bezpiecznie jeść codziennie i „occasional” na tych, których nie należy jeść częściej niż raz w tygodniu.

Mars Food uważa jednak, że tylko 5 proc. jego produktów będzie miało na etykiecie „occasional”. Firma deklaruje, że w ciągu pięciu lat zmniejszy zawartość cukru, soli i tłuszczu w tych produktach.

Eksperci od żywienia podkreślają, że nie trzeba dodawać dużo soli do sosu, żeby był smaczny, a produkty, które Mars oznacza jako „occasional” powinny nadawać się do codziennego spożycia. Zastanawiają się również, czy firma zamierza zredukować ilość cukru, czy też raczej zastąpić go sztucznymi słodzikami.

Zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia, to właśnie łatwo dostępne kalorie i nadmiar soli prowadzą do groźnych dla zdrowia otyłości i nadciśnienia. Zaplanowana na pięć lat akcja firmy Mars Food ma objąć także Polskę – poinformowała Polskie Radio firma Mars w specjalnym oświadczeniu.

„Jesteśmy niezwykle dumni z naszej pięcioletniej strategii dla zdrowia i dobrej kondycji. Jako ciągle zajęta mama wiem, jak trudne może być skomponowanie zdrowego posiłku, który każdy w rodzinie doceni i jednocześnie takiego, który będzie szybki i łatwy w przygotowaniu” powiedziała Fiona Dawson, globalny prezydent Mars Dań Gotowych, Napojów i Multisales.

Mars, Incorporated – korporacja zajmująca się produkcją i sprzedażą czekolady, dań gotowych, napojów, jedzenia dla zwierząt, oraz gum do żucia i słodyczy cukrowych. Firma osiąga ok. 33 miliardy dol. obrotu rocznie i zatrudnia ok. 75 000 pracowników. Teraz działa w 74 krajach na całym świecie. Siedziba główna przedsiębiorstwa znajduje się w McLean w stanie Wirginia w USA. Korporacja została założona w mieście Tacoma w stanie Waszyngton w 1911 r., kiedy Franklin Clarence Mars i jego żona Ethel zaczęli produkować i sprzedawać słodycze. Do dziś przedsiębiorstwo jest w całości własnością rodziny Mars.

Źródło: WP/Interia

Komentarze