Koniec z telefonami za złotówkę! Jeden z największych operatorów na rynku zrezygnował ze sprzedaży klientom indywidualnym, telefonów za złotówkę. Teraz w grę wchodzą jedynie raty!

Orange Polska podjął decyzję o rezygnacji ze sprzedaży subsydiowanej smartfonów w formule za przysłowiową „złotówkę” klientom indywidualnym. Będzie udostępniać te i inne urządzenia jedynie w formule sprzedaży ratalnej. „Od 12 kwietnia w segmencie B2C (klienci indywidualni) dostępne są wyłącznie oferty ratalne. Osoby korzystające z zakupu na raty otrzymują dodatkowy rabat na abonament” – podaje serwis GSMOnline.pl.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, pytany o powody zmiany wyjaśnia je dwoma słowami: „decyzja biznesowa” – czytamy na rp.pl.

Pozostali operatorzy komórkowi nadal stosują podwójny system sprzedaży urządzeń. Na podobną decyzję (wyłącznie oferty ratalne – tak jak w Orange) do tej pory nie zdecydował się żaden z operatorów obecnych na polskim rynku.

France Telecom-Orange to jeden z największych światowych operatorów telekomunikacyjnych, zatrudniający 172 000 pracowników na całym świecie, w tym 105 000 w samej Francji; jego zyski ze sprzedaży w 2011 roku sięgnęły 45,3 miliardów euro. Grupa obecna jest w 35 krajach i 31 grudnia 2011 r. z jej usług korzystało 226 milionów klientów, w tym 147 milionów pod marką Orange, jedyną marką grupy France Telecom oferującą usługi w zakresie Internetu, telewizji i telefonii komórkowej w większości krajów, na terenie których działa firma.

Orange jest liderem na polskim rynku telefonii stacjonarnej, internetu i transmisji danych. Jako operator telefonii komórkowej, oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne, multimedialne i rozrywkowe, korzystając z nowoczesnych technologii. Sieć dostępna jest w całym kraju.

Komentarze