PiS wprowadzi obowiązkowe karty rowerowe?

PiS wprowadzi obowiązkową kartę rowerową? Takie rozwiązanie rozważa Ministerstwo Infrastruktury. Resort tłumaczy to chęcią zwiększenia znajomości przepisów ruchu drogowego, co z kolei ma się przełożyć na większe bezpieczeństwo na drodze.

Zdaniem Ministra Infrastruktury Adama Adamczyka to właśnie przywrócenie karty rowerowej jest receptą na wypadki z udziałem rowerów.

Publicysta Łukasz Warzecha ocenił ten pomysł jako absurdalny i głupi, zadając przy okazji pytanie, czy przyczyną wypadków z udziałem rowerzystów jest faktycznie brak znajomości przepisów?

Otóż wypadki z udziałem rowerów nie ma nic wspólnego z nieznajomością przepisów, ale najzwyczajniej wynikają one z braku zdrowego rozsądku, którego nie zastąpi wykuty na pamięć kodeks drogowy – odpowiedział szybko Łukasz Warzecha.

Przy tym projekcie powstaje również pytanie o koszt, ile trzeba będzie zapłacić za druk dokumentów i egzaminy.
Ciekawi nas też jak rząd rozwiąże problem rowerzystów w małych miasteczkach i wsiach. Mieszkają tam ludzie mający po 70-80 lat jeżdżący na co dzień rowerem, czy będą w tych wsiach specjalne łapanki i starsi ludzie będą ponosić konsekwencje braku odpowiednich dokumentów? Gdzie Ci ludzie będą egzaminowani?

PiS wprowadzi obowiązkową kartę rowerową? A Wy jakie macie zdanie na temat obowiązkowej karty rowerowej?

Źródło: Wirtualna Polska

Komentarze