Nowy Komendant Policji fot. Piotr Polak/PAP

Nowy Komendant Główny Policji – „bez bagażu PRL” Mariusz Błaszczak szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wyznaczył nowego Komendanta Policji. Będzie nim Jarosław Szymczyk. Przed Komendantem Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO w Warszawie.

Mariusz Błaszczak powiedział, że Jarosław Szymczyk jest doświadczony, bo przeszedł przez wszystkie szczeble kariery w policji ale jednocześnie nie ma za sobą bagażu PRL – przystąpił do policji już po przełomie. W Policji jest potrzebna dobra zmiana, a Jarosław Szymczyk już te dobre zmiany dokonywał – mówił Mariusz Błaszczak

Jarosław Szymczyk rozpoczął służbę w policji w 1990 r. w komendzie rejonowej w Gliwicach. W 2001 r. został komendantem jednego z komisariatów w tym mieście. Od 2005 r. do 2006 r. sprawował funkcję zastępcy gliwickiego komendanta miejskiego, natomiast w latach 2006–2007 był komendantem miejskim Policji w Gliwicach.

We wrześniu 2007 r. został podkarpackim komendantem wojewódzkim Policji w Rzeszowie, natomiast w kwietniu 2008 r. – zastępcą komendanta wojewódzkiego w Katowicach. W lutym 2012 r. powołany został na stanowisko świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach. W lutym 2015 r. objął funkcję śląskiego komendanta wojewódzkiego policji.

Nowy Komendant Główny Policji – „bez bagażu PRL” Jarosław Szymczyk będzie nadzorował między innymi zabezpieczenia przed Światowymi Dniami Młodzieży oraz szczytem NATO w Warszawie.

Źródło: Onet

Komentarze