Syn-kat. Znęcał się nad rodzicami

Syn – kat. Znęcał się nad rodzicami. 29-letni syn, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami trafi na 3 miesiące do aresztu. O takiej formie środka zapobiegawczego zdecydował sąd.

Znęcanie się nad bliskimi zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak w przypadku tego przestępstwa ważne jest odizolowanie sprawcy od ofiary.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów a także przedstawiono mu zarzuty znęcania się nad bliskimi. W listopadzie 2015 roku 29-latek wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności m.in. za znęcanie. Wprowadził się do rodziców i od lutego zaczął nadużywać alkoholu, a także urządzał awantury.

Podczas nich dochodziło również do rękoczynów. Pod koniec marca, podczas jednej z nich uderzył 61-letnią kobietę trzymanym w ręku czajnikiem, podobny los spotkał jego 66-letniego ojca.

Ponadto na porządku dziennym były wyzwiska, obelgi i groźby pozbawienia życia, które 29-latek kierował do rodziców. Podczas przesłuchania nie przyznał się do znęcania i twierdził, że jest to spisek rodziców, którzy chcą eksmitować go z mieszkania. Nie umiał wytłumaczyć jednak skąd wzięły się ślady obrażeń na ciele matki i ojca.

Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące. Za znęcanie się nad rodziną może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Czas do rozprawy mężczyzna spędzi w areszcie.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze