Elbląskie targowisko bez opłaty targowej? fot. Elblążanie Razem

Elbląskie targowisko bez opłaty targowej? Elblążanie Razem wyszli z propozycją zniesienia opłaty targowej, którą złożyli do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz radnych.

Elblążanie Razem tłumaczą, że zniesienie opłaty targowej znacznie odciążyłoby handlowców z Targowiska Miejskiego w Elblągu a także wpłynęłoby na wzrost ich konkurencyjności wobec masowo powstających w Elblągu supermarketów i dyskontów.

„Chcemy, aby przedsiębiorcy, którzy każdego dnia muszą wstać o 4 rano i dostarczyć mieszkańcom warzywa czy owoce, mieli lżej w swojej i tak już trudnej pracy.” – tłumaczą Elblążanie Razem

Elblążanie Razem wskazują, że opłata targowa nie wpływa praktycznie na żadne prace modernizacyjne na targowisku, które zdecydowanie podniosłyby jakość oferowanych tam usług.

Wiceprezydent Janusz Nowak podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego wygłosił opinię na temat opłaty targowej, w której stwierdził, że „kokosów z tego nie ma” Można, więc spokojnie stwierdzić, że likwidacja opłaty targowej praktycznie nie obniży dochodów budżetu miasta.

Ostróda, Słupsk, Ełk, Gdańsk, Łódź, Poznań, Warszawa, Bielsko-Biała, Katowice, Głusk, Tychy, Lublin, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Gniezno – to tylko niektóre miasta, które w tym roku zdecydowały się na zniesienie opłaty targowej.

„Elbląskie Targowisko, które od wielu lat jest zaniedbywane przez władze Elbląga, to przecież miejsce w którym zakupy robiły nasi dziadkowie, rodzice, a teraz my. Chcemy, aby nasze dzieci też mogły robić tam zakupy, w godziwych warunkach. Jeden podatek mniej to zawsze dobre wieści dla najmniejszych polskich przedsiębiorców, którzy i tak są obciążeni niewyobrażalnie ogromną liczbą zobowiązań podatkowych.” – wyjaśniają Elblążanie Razem.

Elbląskie targowisko bez opłaty targowej? My popieramy, a Wy?

Komentarze