Polityk zgwałcony przez imigranta czuje się winny fot.polskieradio.pl

Polityk zgwałcony przez imigranta czuje się winny! Norweski polityk – Karsten Nordal Hauken – kilka lat temu został zgwałcony przez somalijskiego imigranta. Dzisiaj czuje się „winny i odpowiedzialny” za to, że sprawca jego cierpienia, po odsiedzeniu wyroku w norweskim więzieniu, został deportowany do Afryki.

Lewicowy norweski polityk Karsten Nordal Hauken przyznał się publicznie do tego, że kilka lat temu został zgwałcony przez somalijskiego imigranta. Sprawca tego przestępstwa został schwytany i skazany na 4,5 roku więzienia. Po upływie tej kary ofiara została poinformowana przez władze penitencjarne, że po wyjściu z więzienia Somalijczyk zostanie natychmiast deportowany do Afryki. I tu niespodzianka. U Haukena pojawiło się poczucie „winy i odpowiedzialności” za to, że jego oprawca zostanie wywieziony do Somalii…

Hauten przywołuje swoją reakcję na tę wiadomość: „Zacząłem płakać. Poczułem ulgę i radość, że wyjeżdża na zawsze”. Polityk twierdzi jednak, że towarzyszy mu także poczucie „winy i odpowiedzialności” z powodu tego, że sprawcę czeka „niepewna przyszłość” w Somalii. „Już odbył karę w więzieniu? Czy powinien jeszcze raz być ukarany?” – pyta w liście.

Hauken twierdzi, że zdecydował się na udział w dokumencie, ponieważ chciał pokazać, że ofiarą gwałtu może stać się również mężczyzna, także heteroseksualny. „Chciałem złamać stereotyp, że ofiarami są zawsze kobiety i że to niszczy całe ich życie” – wyjaśnia.

Źródło: „Wprost”/ Niewygodne.info.pl

Komentarze