Podsumowanie weekendu

Podsumowanie weekendu – zapomnieli, który z nich kierował autem. W miniony weekend elbląscy policjanci wyjeżdżali na interwencję 187 razy. Podczas wszystkich interwencji wylegitymowali 563 osoby. Pozwoliło to na zatrzymanie 3 poszukiwanych. Funkcjonariusze prewencji skontrolowali 56 pojazdów, natomiast policjanci z ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość aż 560 kierujących. Zatrzymano przy tym 2 nietrzeźwych kierujących. Do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym przewieziono z policyjnych interwencji 26 pijanych osób. Od piątku doszło do 2 wypadków drogowych.

Sobotnia kolizja w miejscowości Krupin spowodowała zatrzymanie 3 nietrzeźwych mężczyzn. Zaraz po wjechaniu do rowu fiatem palio weekend, resztę „weekendu” spędzili w policyjnym areszcie. Mężczyźni jechali akurat do sklepu po alkohol, który im się skończył. Autem kierował 20-letni Dawid R. – ale to nie od razu było wiadomo. Gdy pijany kierujący, bez prawa jazdy siedzi za kierownicą auta sytuacja taka nie może się dobrze skończyć. Tak też i nie skończyła się sobotnia przejażdżka.

Auto wjechało do rowu i wywróciło się na dach. Na szczęście z obrażeń jakie odnieśli mężczyźni były tylko siniaki i zadrapania. 20-latkowie prosili nawet o pomoc innego kierowcę, aby ten pomógł im ponownie postawić fiata palio na kołach. Gdy jednak zrozumieli, że nie dadzą rady, poszli pieszo zostawiając auto. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali całą trójkę 20-latków. Mężczyźni nie mogli sobie przypomnieć, który z nich siedział za kierownicą auta. Pamięć wróciła na drugi dzień, gdy wytrzeźwieli w policyjnym areszcie. Do kierowania autem przyznał się 20-letni Dawid R. W chwili zatrzymania miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji i narażenie pasażerów na niebezpieczeństwo. 20-latek nie miał prawa jazdy. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna i sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze