3 wiceprezydenta nie będzie. Będzie za to doradca

3 wiceprezydenta Elbląga nie będzie. Będzie za to doradca. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski ogłosił dziś na specjalnie zorganizowanej konferencji, że podjął decyzję o niepowoływaniu 3 wiceprezydenta Elbląga.

Zamiast 3 wiceprezydenta, Witold Wróblewski zatrudnił doradcę. Piotr Żuchowski od dziś będzie pełnił rolę doradcy prezydenta w sprawach związanych z edukacją i kulturą.

Witold Wróblewskim przedstawił Piotra Żuchowskiego jako „przyjaciela Elbląga”, za którym stoi kompetencja, doświadczenie oraz niezwykle otwarta osobowość.

Piotr Żuchowski ur. 4 maja 1964 w Iławie – polski polityk, samorządowiec, były wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego, od 2007 do 2008 podsekretarz stanu i następnie do 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od 2010 do 2015 generalny konserwator zabytków. W 2005, 2007 i 2015 bez powodzenia kandydował do Sejmu, a w 2011 do Senatu. Od dziś doradca Prezydenta Witolda Wróblewskiego.
Piotr Żuchowski głęboko wierzy, że zadaniu sprosta.

Nominacja Piotra Żuchowskiego na doradcę prezydenta jest związana z rezygnacją Bogusława Milusza z funkcji wiceprezydenta Elbląga. Pensja wiceprezydenta wynosiła 10 tys. 372 zł. Doradca zarabiać będzie 6 tys. 960 zł. To niewielka ale, jednak oszczędność dla miasta.

Szkoda, że doradca prezydenta Elbląga z tym miastem nie jest związany, czy w Elblągu nie ma ludzi kompetentnych na takie stanowisko, że trzeba sięgać do Iławy?! Witold Wróblewski z całą pewnością nie musiałby się gimnastykować i szukać jakichś sztucznych powiązań nowego doradcy z Elblągiem i nazywać go „przyjacielem Elbląga” do nas to nie przemawia.

Komentarze