Włamywacz zatrzymany dzięki Wam!

Włamywacz zatrzymany dzięki Wam! W ubiegłym miesiącu policjanci zwracali się do mieszkańców Elbląga o pomoc w ustaleniu mężczyzny, którego zarejestrowały kamery monitoringu osiedlowego przy ulicy Gwiezdnej. To między innymi dzięki informacjom od mieszkańców sprawca został zatrzymany.

Okazało się, że to 36-letni mężczyzna, który ma na swoim koncie wiele podobnych przestępstw. W przeszłości był już karany za kradzieże. Policjanci odzyskali kilkadziesiąt skradzionych fantów, w tym kilkanaście radioodtwarzaczy samochodowych.

W miniony piątek 36-letni Dominik S. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Było to możliwe, między innymi dzięki informacjom, które spływały od elblążan. Pomogła publikacja nagrania monitoringu osiedlowego z 8 marca br. z ulicy Gwiezdnej. Widać na nim mężczyznę, który włamuje się do volkswagena golfa i wynosi z niego skradzione fanty. Zatrzymany mężczyzna przyznał się policjantom do kilkunastu innych włamań i kradzieży na terenie miasta. Jego zainteresowaniem cieszyły się kilkunastoletnie
samochody, które otwierał za pomocą specjalnie skonstruowanego wytrycha. Po przeszukaniu jego mieszkania i piwnicy, policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt rzeczy, które pochodziły z kradzieży. Wśród nich są między innymi radioodtwarzacze samochodowe. Teraz będą one sukcesywnie wracać do właścicieli. Zatrzymany Dominik S. odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Wcześniej był już karany, między innymi za kradzieże.

Na zdjęciach publikujemy zabezpieczone mienie. Jeżeli ktoś rozpoznaje swój sprzęt prosimy o kontakt pod numer telefonu tel. 55 230 16 20.

Włamywacz zatrzymany dzięki Wam!

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Komentarze