Mamo zrób coś dla siebie!

Mamo, zrób coś dla… siebie! W dniach 10 kwietnia – 10 maja wystartuje po raz drugi Ogólnopolska Akcja Społeczna „Mama w Ruchu”, która ma na celu promowanie aktywności wśród kobiet w ciąży i mam.

Tegoroczna edycja akcji rozpocznie się od I Międzynarodowych Wyścigów Wózków W Chodzie, organizowanych 10 kwietnia 2016 przez Stowarzyszenie BuggyGym. Zawody odbędą się w 50 miastach, na terenie Polski (m.in. Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Bielsko-Biała) i Republiki Czeskiej.

W naszym mieście po raz drugi do wydarzenia przyłączyła się firma Rehactivity Fizjoterapia&Fitness, która promuję aktywny i zdrowy styl życia, jako jedyna też firma posiada licencjonowanych instruktorów BuggyGym. Dnia 10 kwietnia, o gopdz. 11:00, w Parku Dolinka, w ramach inauguracji Ogólnopolskiej akcji odbędzie się I Otwarty Trening BuggyGym

BuggyGym – to nowoczesna forma aktywności fitness dla kobiet po porodzie, opracowana przez zespół specjalistów (lekarz ginekolog, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness, pedagodzy).
W treningach biorą udział mamy wraz ze swoimi pociechami, które w czasie zajęć leżą/siedzą w podstawowym przyrządzie do ćwiczeń BuggyGym, czyli w wózku. Niezwykle istotne jest zatem, aby zajęcia prowadzone były przez przeszkolonych instruktorów, aby ćwiczenia były bezpieczne zarówno dla mam, jak i dla niemowlaków i małych dzieci.
Ćwiczenia w ramach treningu BuggyGym dostosowane są do specyficznych problemów kobiet po porodzie. Obok ćwiczeń aerobowych, wzmacniających, rozciągających i kształtujących, wykonywane są zatem ćwiczenia z zakresu Szkoły Pleców oraz ćwiczeń wzmacniające dna miednicy. Treningi, w miarę możliwości, odbywają się na świeżym powietrzu, a obecność innych mam w czasie treningu sprzyja ich socjalizacji. Integracja mam jest bardzo cenionym przez kobiety elementem treningu BuggyGym.

W ramach akcji Mama w Ruchu, wszystkie mamy na hasło: „Mama w Ruchu” otrzymają 20% rabat na usługi w Studio Masażu Rehactivity

Mamo, zrób coś dla… siebie!

2

Komentarze