Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła dziś na konferencji prasowej zorganizowanej wraz z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury, rozpoczęcie swojej działalności na ósmym lotnisku w Polsce.

Nowe połączenie z lotniska Olsztyn-Mazury do Londynu Luton zacznie działać 18 czerwca. Loty odbywać się będą trzy razy w tygodniu (wtorek, czwartek, sobota).

Dzięki 27000 dostępnych miejsc w 2016 roku na nowej trasie, Wizz Air umożliwi pasażerom Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury niskokosztowe podróże do Wielkiej Brytanii, wpływając jednocześnie na rozwój sektorów lotnictwa i turystyki w północno-wschodnim regionie Polski. Bilety są już dostępne w sprzedaży na wizzair.com

Port Lotniczy Szymany

Położone w sercu regionu Warmii i Mazur to lotnisko to nowoczesny, międzynarodowy port z pełną infrastrukturą przygotowaną do obsługi samolotów pasażerskich poruszających się zarówno w trybie rejsowym i czarterowym. Potencjał portu w zakresie rocznej obsługi pasażerów sięga będzie 500 000 osób.

Na korzyść otwieranych w drugiej połowie stycznia Szyman przemawia to, że mają bezpośrednie połączenie kolejowe z Olsztynem (zbudowane za podobną kwotę co samo lotnisko), ma też pewien potencjał turystyczny z uwagi na znajdujące się nieopodal Mazury.

Czy ma szansę na sukces? Oficjalnie rentowność lotniska ma być osiągnięta w ciągu 20 lat. To szacunki bardzo optymistyczne i raczej nie uwzględniają kosztów budowy nowej infrastruktury, a już tym bardziej modernizacji linii kolejowej, która jako jedyna może się przydać okolicznym mieszkańcom.

Komentarze