Rusza program rodzina 500 plus w Elblągu. fot.expresselblag

Jerzy Wilk zainaugurował  program „Rodzina500plus” w Elblągu. Dziś Jerzy Wilk zorganizował konferencję prasową na temat startu programu „Rodzina500plus”

Jerzy Wilk poinformował, że w dniu dzisiejszym PiS w Elblągu prowadzi akcję informacyjną o programie 500 plus.  PiS wierzy, że dzięki temu wskaźniki demograficzne ulegną poprawie oraz, że wpłynie ten program na rozwój gospodarki.

Jerzy Wilk jest przekonany, że pieniądze wrócą na rynek w postaci zakupów, rodzicie nie będą chować tych pieniędzy w banku ani w skarpecie, tylko będą one przeznaczane na teraźniejsze potrzeby rodziny.

Pieniądze trafią do rodzin, „to jest program rodzina 500 plus a nie jasiu 500 plus, to rodzina dostanie środki, nie ma gorszych ani lepszych dzieci” – mówił dziś poseł z naszego okręgu Jerzy Wilk.

Nawet jeśli rodzina ma dwoje dzieci ale jest lepiej sytuowana, to nie wyobrażam sobie, żeby rodzice przeznaczyli 500 zł na jedno dziecko, bo według wyliczeń ustawy dostaną pieniądze tylko na drugie dziecko. Pieniądze, więc trafią do rodziny.

Jerzy Wilk zapewnił, że program będzie doskonalony, i jeśli ulegnie zmiana w nim, to tylko na lepsze.

Poseł odniósł się także do opozycji, która krytykuje ten program. Jerzy Wilk przypomniał, że Platforma Obywatelska miała 8 lat na poprawianie sytuacji gospodarczej i sytuacji rodzin w Polsce. Platforma miała okazję dać 500 zł na każde dziecko a nawet 1000 zł, nie zrobili tego, teraz krytykować jest łatwo.

Na konferencji został poruszony także temat zamieszania z Trybunałem Konstytucyjnym. Jerzy Wilk powiedział, ze bohaterem całego zamieszania jest prezes TK, który zamiast wejścia w rolę sędziego, wszedł w rolę polityka.

Poseł przypomniał także, że wojnę z Trybunałem zaczęła PO po przegranych wyborach prezydenckich, skracając kadencje sędziom i powołując 5 nowych – w tym 2 niekonstytucyjnie.

Jerzy Wilk na sam koniec odniósł się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, że nie zawsze jest on sprawiedliwy i nieomylny, przypominając sprawę ukradzionych pieniędzy z OFE.

Komentarze