Co Polacy sądzą o przekopie?

Przekop Mierzei Wiślanej, tak czy nie, znamy wyniki sondażu! Temat przekopu Mierzei Wiślanej w Elblągu, to jeśli chodzi o gospodarkę to numer jeden! Temat Powraca przy każdych wyborach, politycy przed każdymi wyborami prześcigają się, kto szybciej przekopie. Teraz o dziwo o przekopie na poważnie mówi się po wyborach, wszystko związane jest z planem PiS.  A Co sądzą o samym przekopie Polacy?

Sondaż robiony był dla gazety „Newsweek” przeprowadzony na grupie 800 Polaków w wieku 16-64

Na pytanie czy Mierzeję Wiślaną należy przekopać, tylko 17% odpowiedziało tak, aż 40% nie. 43% nie ma zdania na ten temat.

Ekolodzy od samego początku mocno protestują przeciwko przekopowi. Zasadność inwestycji podważyła już sama prognoza. W jej załączniku znalazła się informacja, o treści: „główny strumień masy ładunkowej w obrocie międzynarodowym portu w Elblągu będą stanowić towary w relacji z Obwodem Kaliningradzkim”. Do obsługi takiego ruchu nie jest zupełnie potrzebny przekop. Co więcej, budowa, ale też późniejsze utrzymanie, będzie generowało ogromne koszty, związane z potrzebą pogłębiania toru wodnego. To wszystko będzie finansowane z publicznych środków – kwituje Paweł Średziński z WWF Polska.

Przekop Mierzei Wiślanej, tak czy nie, znamy wyniki sondażu! A wynika z niego, że większość rodaków przekopu nie chce, pewnie inaczej wynik sondażu wyglądałby, gdyby był przeprowadzony tylko w Elblągu, nie mniej jest to decyzja centralna i będzie się odbijać na cały kraj.

A wy co sądzicie o przekopie?

Źródło: Newsweek

Komentarze