Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ulicami Elbląga - fot. Express Elblag

Dziś przed godziną 11, na ulicy Piłsudskiego, policjanci podjęli pościg za kierowcą osobowej hondy. Mężczyzna, który kierował autem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ulicami Elbląga. Po drodze potrącił rowerzystę. O mały włos, a doszłoby do tragedii. O zdarzeniu poinformowali nas Czytelnicy wysyłając informację poprzez „Szybki Kontakt” z Express Elblag.

Kierujący osobową hondą, chcąc uniknąć konsekwencji karnych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci chcieli zatrzymać kierującego do rutynowej kontroli. Zdarzenie miało miejsce dziś przed godziną 11 na ulicy Piłsudskiego. Kierowca, słysząc policyjne koguty i widząc sygnały świetlne, zamiast zatrzymać się, podjął próbę ucieczki.

W pościg za hondą ruszył patrol, który próbował zatrzymać kierowcę do kontroli, a na pomoc policjantom ruszyły inne patrole z ruchu drogowego oraz z prewencji. Mężczyzna, nie dając za wygraną, z dużą prędkością i nie zważając na nic wokół uciekał, wjeżdżając w boczne ulice.

– Kierowca z ulicy Piłsudskiego wjechał w ulicę Broniewskiego. Tam, po drodze potrącił rowerzystę. Niestety i po tym zdarzeniu kierujący hondą nie zatrzymał się. Stwarzając ogromne niebezpieczeństwo, z dużą prędkością, uciekał policjantom, co i rusz wjeżdżając w boczne ulice. Mężczyzna jechał wraz z dwoma kolegami. – mówi nam Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W końcu kierujący zaczął uciekać w stronę ulicy Ogólnej. Po drodze, na ulicy Rydla porzucił pojazd i wraz z pasażerami zaczął uciekać policjantom. Jako, że policjanci cały czas jechali tuż za hondą, a z przeciwnej strony nadjechały inne patrole, piesza ucieczka trzech młodych mężczyzn, zakończyła się niepowodzeniem.

– Po zatrzymaniu mężczyzn, okazało się, że hondą kierował 20-latek, któremu wcześniej sąd odebrał prawo jazdy. Wszyscy zatrzymani przez policjantów mężczyźni byli trzeźwi. Pojazd z ulicy Rydla został odholowany na lawecie. Za złamanie orzeczonego zakazu sądowego 20-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. – dodaje Jakub Sawicki.

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Wyślij zdjęcie, film, informację lub zgłoś temat – kliknij tutaj. Czekamy całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Policjanci ustalają też jakich obrażeń doznał potrącony rowerzysta.

– Aż strach pomyśleć co by się stało, gdyby przed maskę samochodu, którym uciekał 20-latek wybiegło np. dziecko. Bezmyślność kierowcy mogła doprowadzić do ogromnej tragedii. – mówili nam policjanci.

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ulicami Elbląga - fot. Express Elblag
Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ulicami Elbląga – fot. Express Elblag
Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ulicami Elbląga - fot. Express Elblag
Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać ulicami Elbląga – fot. Express Elblag

 [TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie – klikając tutaj
lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl

Komentarze