Wakacje na własną rękę. Popularne kierunki tegorocznego lata

Coraz więcej Polaków decyduje się na organizację wakacji we własnym zakresie. Sami wolimy wybrać miejsce naszego wypoczynku i rodzaj zakwaterowania. A potem w pełnej niezależności od narzuconych terminów i planu dnia cieszyć się urlopem.

W okolicznościach niepokojów i wojen na świecie najbezpieczniej jest w Europie. Relatywnie niewielkie odległości, które pozwalają na dotarcie na miejsce nie tylko samolotem, ale również rodzinnym samochodem są dodatkowym atutem. Zmniejszamy w ten sposób wydatki i nie musimy ograniczać się z bagażem. Podróż samochodem oznacza także możliwość zwiedzania pięknych zakątków po drodze do celu. Gdzie w tym roku wybierają się Polacy by zasmakować egzotyki?

Nieśmiertelne Włochy

Gorąca Italia to przede wszystkim słońce, unikalne zabytki, niesamowite krajobrazy i najsłynniejsza kuchnia na całym świecie. Wakacje w tym bajecznym kraju wcale nie muszą być drogie – zaplanujmy je po prostu wcześniej. Szukającym miejsca na nocleg polecamy kempingi idealne dla rodzin z dziećmi. Bez problemu zaparkujemy na nich samochód, jeśli zdecydujemy się na tańszy transport. Riwierę Adriatycką od centralnej Polski dzieli bowiem zaledwie 1200 km. Okolice Wenecji usiane są kempingami położonymi w lasach. Od szerokiej i piaszczystej plaży dzieli je tylko krótki spacer. Wspaniałe wakacje spędzimy także w Toskanii. Tamtejsze kempingi są świetnie wyposażone: w baseny typu laguna, zjeżdżalnie wodne i wydmy. Kempingi nad włoskimi jeziorami malowniczo położonymi w górach to kolejna możliwość atrakcyjnego spędzenia urlopu. Nad jeziorem Garda w pobliżu parku rozrywki Gardaland leży kemping idealny dla rodzin z małymi dziećmi z basenami, fontannami i wysepkami pełnymi atrakcji dla najmłodszych.

Niedawno odkryta Chorwacja

popularne-kierunki-tegorocznego-lata (1)

Słoneczna pogoda jest tutaj gwarantowana, a woda krystalicznie czysta. Vacansoleil ma w swojej ofercie aż 23 kempingi w różnych regionach Chorwacji. Osobom które nie chcą wyprawiać się zbyt daleko, polecamy wypoczynek na półwyspie Istria. Dalej jest Dalmacja z jeszcze piękniejszymi plażami. Nowością w tym roku jest kemping na wyspie Kvaerner. Na każdym kempingu jest oczywiście restauracja z lokalnymi potrawami oraz supermarkety. Sami decydujemy czy przygotowywać posiłki we własnym zakresie czy korzystać z restauracji. Na nasze dzieci czeka tutaj szereg wodnych atrakcji: nie tylko na plaży, ale także na samym kempingu.

Francuskie atrakcje

O każdej porze roku modna stolica Francji, miasto miłości, zaprasza nie tylko na krótkie odwiedziny. Podparyski kemping Iris Parc Le Chêne Gris to doskonałe zakwaterowanie także na dłuższy pobyt. Wystarczy wtedy czasu na wycieczki do Paryża i na odwiedziny Disneyland Paris lub Park Asterix. Sam kemping oferuje dużo atrakcji dla rodzin z dziećmi – baseny, w tym jeden z ogrzewaną wodą, bogaty program animacji o nazwie Camping Kids przygotowywany jest przez profesjonalny zespół animatorów.

Bajeczne Lazurowe Wybrzeże ugości nas na jednym z 21 przepieknych kempingów. Zlokalizowano je w pobliżu najpopularniejszych ośrodków wybrzeża: Cannes, Nicei czy Saint Tropez. Egzotyczna roślinność, zapachy Prowansji, urok średniowiecznych zabytków i bulwarów czy nocne życie i zabawa, które nigdy nie zamiera – każdy znajdzie coś dla siebie.

Słoneczna Hiszpania

Słynne Costa Brava i Costa Dorada to często wybierany przez polskich turystów kierunek. Na takie zapotrzebowanie Vacansoleil odpowiada ofertą 27 kempingów, np. w kurortach: Lloret de Mar, Blanes, Palamos. Złote plaże i promienie słońca są na wyciągnięcie ręki – kemping La Torre del Sol leży niemal na samym brzegu morza. Tam też znajdziemy największe jacuzzi w Europie – z bąbelkowej kąpieli jednorazowo skorzystać może aż 30 osób.

popularne-kierunki-tegorocznego-lata_25576168

Źródło: se.pl

Komentarze