W listopadzie po raz pierwszy informowaliśmy o założeniach stworzenia aplikacji theMuseum, będącej wirtualnym spacerem po przedwojennej elbląskiej starówce. W drugi weekend kwietnia wszyscy chętni będą mogli się przekonać jakie to uczucie. W dniach 8-10 kwietnia theMuseum zostanie po raz pierwszy zaprezentowane elblążanom.

Po niespełna pół roku wytężonych prac, twórcy – firma theConstruct – udostępnia premierową wersję swojej aplikacji. Jak informują, w pierwszej odsłonie zawarto Bramę Targową z lat 30. wraz z najbliższą okolicą jednak aplikacja będzie stale rozwijana. Wraz z rosnącym zainteresowaniem i licznymi zapytaniami postanowili zaprezentować mieszkańcom Elbląga aplikację na obecnym etapie prac.

– Rozpoczynając prace nad aplikacją, nie spodziewaliśmy się, że spotka się ona z takim sporym zainteresowaniem. W ostatnich kilku tygodniach nie było dnia, kiedy nie otrzymaliśmy zapytania, kiedy theMuseum będzie gotowe. Wraz z całym zespołem zdecydowaliśmy się na wypuszczenie pierwszej wersji aplikacji. Zaprezentuje ona pierwsze obiekty przeniesione w wirtualną rzeczywistość oraz zobrazuje możliwości naszego oprogramowaniapowiedział Piotr Juchnowicz z theConstruct. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że to nie koniec prac. W dalszym ciągu będziemy robić wszystko aby stale rozwijać aplikację i jak najczęściej wypuszczać coraz to nowe obiekty – dodaje.

Prace nad aplikacją rozpoczęły się od gromadzenia materiałów źródłowych w postaci zdjęć, ilustracji oraz grafik z tamtego okresu, które stanowiły punkt odniesienia. Następnym krokiem było modelowanie i obróbka graficzna aby jak najlepiej oddać ówcześnie panujące szczegóły. Był to najdłuższy i wymagający największej ilości czasu etap prac.

Po zebraniu materiałów i wyselekcjonowaniu tych najbardziej pomocnych przystąpiliśmy do pracy. Można powiedzieć, że każdy budynek stawialiśmy „cegła po cegle”. Fajnie było patrzeć jak na ekranach naszych monitorów kształtuje się obraz tego co widzieliśmy na czarno-białych zdjęciach i zaczyna się to układać w jedną, spójna całość – mówi Jakub Brdak z biura projektowego Euro-Projekt Grzegorz Latecki, firmy ściśle współpracującej z theConstruct.

Premiera theMuseum odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia w elbląskim Centrum Handlowym Ogrody. Na miejscu, poza możliwością wypróbowania aplikacji, będzie możliwość spotkania się z autorami, porozmawiania o projekcie i jego tworzeniu, a także wzięcia udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Komentarze