Będzie gorąco!

Będzie gorąco. To już lato? Napływający wyż znad południowo-wschodniej Europy sprawi, ze poczujemy prawdziwy przedsmak lata. Słońca nam nie zabraknie, a wielu miejscach temperatura przekroczy 20 stopni C.

Synoptycy przewidują, że tą środę tj. 6 kwietnia padnie rekord, termometry mają tego dnia wskazać nawet 24 stopnie.

Niestety po środzie nastąpi przejściowa przebudowa pola barycznego. W tym czasie dostaniemy się pod wpływ ośrodków niżowych rozciągających się od Skandynawii po Europę południową.

Przez Polskę będą przemieszczać się strefy frontowe, które będą skutkowały zmienną aurą. Pochmurne dni z przelotnym deszczem będzie przeplatać się z dniami pogodnymi, z dużą dawką słońca.

W kolejnym tygodniu ponownie dostaniemy się pod wpływ pogodnego ośrodka wyżowego, który tym razem „zadomowi” się nad Rosją. Z południa zaczną do nas docierać ciepłe masy powietrza, zatem w okresie tym nie tylko powrócą dni pogodne i pełne słońca, ale również temperatura „poszybuje” w górę przekraczając 20 stopni Celsjusza.

Elblążanie doskonale wiedzą jak wykorzystać ciepłe dni, wczoraj w Bażantarni nie można było znaleźć wolnych miejsc na pobliskich parkingach, a polanę przy wiatach elblążanie rodzinnie wykorzystali do pikników.

Źródło: WP

Komentarze