Polka zginęła w zamachu! fot. polskieradio.pl

Polka zginęła w zamachu! 22 marca, we wtorek w Brukseli doszło do zamachu. Wśród ofiar zamachów w Brukseli jest poszukiwana od ubiegłego wtorku 61-letnia Polka.

Tą Informację potwierdziła jej rodzina za pośrednictwem facebookowego profilu stowarzyszenia polonijnego SOS Bruksela. Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło do tej pory jedynie, że jedną z ofiar zamachów jest „obywatel polski”

Informacja o tragicznym końcu poszukiwań 61-latki pojawiła się na tym samym profilu społecznościowym, na którym przekazywano informację o poszukiwaniach Polki. Kobieta najprawdopodobniej znajdowała się w pociągu metra, w którym doszło do zamachu.

Prokuratura w Belgii potwierdziła, że zidentyfikowała wszystkich i poinformowała rodziny ofiar, w tym także rodzinę z Polski. Brukselska prokurator Ine Van Wymersch w rozmowie z TVN24 powiedziała, że jedną z 32 ofiar śmiertelnych zamachów w stolicy Belgii jest obywatel z Polski. Prokuratora, jednak odmówiła podania danych osobowych ze względu na dobro rodziny.

W wyniku zamachu w Brukseli zginęły 32 osoby a 340 zostało rannych.

 

Źródło: Wirtualna Polska

Komentarze