Przewoził o 10 osób za dużo

Policjanci z Pasłęka zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa – busa. Okazało się, że kierowca zlekceważył zasady bezpieczeństwa i przewoził więcej pasażerów niż powinien. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem.

Kontrola miała miejsce dzisiaj o godzinie 9.40 na ulicy Westerplatte w Pasłęku. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mercedesa-busa relacji Orneta – Gdańsk.

Zgodnie z przepisami w pojeździe było 31 miejsc siedzących i 4 stojące. 40-letni kierowca zlekceważył wymogi bezpieczeństwa i pozwolił na jazdę jeszcze 10 osobom. Tym samym stworzył zagrożenie dla tych ludzi, gdyż w przypadku nawet niewielkiej kolizji mogłoby dojść do tragedii. Mężczyzna stracił prawo jazdy, które miał od 21 lat. Został także ukarany 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Bezpieczne święta w regionie

Mniej wypadków, zabitych i rannych niż rok temu, to wnioski z policyjnych działań „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” na drogach Warmii i Mazur. Pomimo tragicznych statystyk w kraju, w naszym regionie w 13 wypadkach, do których doszło od piątku, zginęła tylko 1 osoba, a 15 zostało rannych.

Policyjne działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” rozpoczęły się już od piątku. Policjanci w radiowozach nieoznakowanych z videorejestratorami i oznakowanych z laserami mierzącymi prędkość nadzorowali ruch na drogach województwa.

Szczególną uwagę skupili na przekroczeniach prędkości – nikt nie mógł liczyć na pobłażliwość w tej kwestii. Corocznie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wszystkich wypadków. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci przewożone były w fotelikach.

Podczas świątecznego weekendu na drogach Warmii i Mazur doszło do 13 wypadków, w wyniku których tylko 1 osoba zginęła, a 15 zostało rannych. W ocenie policjantów są to zdecydowanie bezpieczniejsze święta niż rok temu, gdzie wówczas w 15 wypadkach, 3 osoby zginęły, a 26 zostało rannych.

Komentarze