Burmistrz Krynicy masakruje Elbląg

Burmistrz Krynicy Morskiej masakruje Elbląg: nie ma tam co wywozić i wwozić. Burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat w wywiadzie z Januszem Królem na łamach wspolnota.org wypowiedział się na temat przekopu Mierzei oraz Elblągu.

Dziennikarz w rozmowie z burmistrzem Krynicy Morskiej zapytał o konflikt z Elblągiem w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej. Burmistrz Krynicy Morskiej do przekopu odniósł się tak:

Dotychczas wykonywane przez Urząd Morski opracowania mówią, że przekop jest bardzo uzasadniony ekonomicznie. Ale dla kogo? Dla Elbląga? Może tak, choć tak naprawdę po co te statki mają wpływać do Elbląga? Dzisiejszy Elbląg naprawdę nie jest miastem przemysłowym, oprócz Alstomu nie ma tam innych zakładów, więc zastanawiamy się, co można z tego miasta wywozić. Z drugiej strony, co wwozić do Elbląga, skoro stamtąd nie ma dróg czy kolei, które by prowadziły w głąb Polski.

Burmistrz wskazuje, że Elbląg ma fatalne połączenia, jedyna droga tranzytowa z Elbląga to berlinka prowadząca do Kaliningradu. Ale tam towary można dowieźć drogą morską.

Na tym nie skończyła się rozmowa o Elblągu na pytanie dziennikarza,czy kwestionuje pan popularny w Elblągu argument, że przekop rozwinie ich miasto gospodarczo?
Burmistrz odpowiedział:

„Tak. Uważam, że Elbląg nie jest ośrodkiem gospodarczym tej miary, by mógł zapewnić regularny transport towarów do i z ich portu.”

Burmistrz Krynicy Morskiej w jednym wywiadzie zmasakrował Elbląg, czy władze naszego miasta wyciągną wnioski?

Krzysztof Swat – burmistrz Krynicy Morskiej

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Jest kryniczaninem od 1990 r. Po przyjeździe rozpoczął pracę w urzędzie miasta jako urzędnik odpowiedzialny za gospodarkę komunalną, następnie przez półtorej kadencji pełnił funkcję sekretarza miasta. W ostatnich latach pracował w gminie Stegna na stanowisku wicewójta. Obecnie jest burmistrzem Krynicy Morskiej, to jego pierwsza kadencja.

źródło: wspolnota.org

Komentarze