fot. Taka jest Ostróda!

Policjanci z Ostródy w Drugi Dzień Świąt dokonali makabrycznego odkrycia. W mieszkaniu w Szyldaku ujawnili zwłoki 74-letniego mężczyzny. Żona zabiła męża w święta?

Jak udało się ustalić reporterom „Taka jest Ostróda!” – żona denata i sąsiad, który był w mieszkaniu zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Wszystko wskazuje na to, ze 74-letni mężczyzna został zabity podczas awantury domowej w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jutro odbędzie się wizja lokalna ma miejscu przestępstwa.

Święta na Warmii i Mazurach

Mniej wypadków, zabitych i rannych niż rok temu, tak wstępnie można podsumować sytuację na drogach Warmii i Mazur. Pomimo tragicznych statystyk w kraju, w naszym regionie w 9 wypadkach, do których doszło od piątku, zginęła tylko 1 osoba, a 10 zostało rannych. Dzisiaj ostatni dzień świątecznego weekendu, przed nami powroty. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, koncentracji i zwracaniu uwagi na innych użytkowników ruchu.

Policyjne działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” rozpoczęły się już od piątku. Policjanci w radiowozach nieoznakowanych z videorejestratorami i oznakowanych z laserami mierzącymi prędkość nadzorują ruch na drogach województwa. Szczególną uwagę skupiają na przekroczeniach prędkości, co więcej, nikt nie może liczyć na pobłażliwość w tej kwestii. Corocznie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wszystkich wypadków. Nie warto się więc śpieszyć – oprócz uszczuplenia portfela ryzykujemy także własne i cudze życie. Policjanci kontrolują także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Jak do tej pory na drogach Warmii i Mazur doszło do 9 wypadków, w wyniku których tylko 1 osoba zginęła, a 10 zostało rannych. W ocenie policjantów są to zdecydowanie bezpieczniejsze święta niż rok temu, gdzie w 15 wypadkach, 3 osoby zginęły, a 26 zostało rannych.

Podczas tegorocznych świąt do najtragiczniejszego zdarzenia doszło w piątek w Giżycku. Tam na rondzie przy ulicy Kościuszki i Wodociągowej kierujący ciągnikiem 82-latek uderzył w przejeżdżającego rowerem po pasach 84-latka. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

W sobotę na drodze K-51 Lidzbark Warmiński – Kraszewo, kierująca samochodem osobowym marki BMW z nieustalonych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Bartoszycach. 26-letnia mieszkanka gminy doznała urazu miednicy i złamania kości udowej. Przez ponad 2 godziny droga w miejscu zdarzenia była częściowo zablokowana, ruch odbywał się wahadłowo.

Źródło: KWP Olsztyn/„Taka jest Ostróda!”

Komentarze