Ogrody pod szczególnym nadzorem - fot. Express Elblag

Wzmożone patrole policji i straży granicznej w Elblągu. Ogrody są pod szczególnym nadzorem. Podobnie elbląskie dworce. Policja w Centrum Handlowym przez cały dzień pełni służbę i patroluje alejki w obiekcie jak i wokół. Straż graniczna czuwa nad bezpieczeństwem w okolicy dworca PKP i PKS w Elblągu.

Jak mówił nam podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu – faktycznie takie dyspozycje zostały wydane przez kierownictwo jednostki policji. Chodzi o prewencyjne działania w okresie przedświątecznym. Zazwyczaj w tym okresie bardziej uaktywniają się tzw. kieszonkowcy.

Jednocześnie oficer prasowy policji przyznaje, że patrolowanie takich miejsc jak centra handlowe ma związek z ostatnimi zamachami w stolicy Belgii. Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych, tuż po tragicznych wydarzeniach w Brukseli wydał specjalne zarządzenie, które przekazano mediom.

Zalecenia ministra widać na ulicy

„Sformułowano zalecenie, by wystawić dodatkowe posterunki oraz patrole policji i straży granicznej szczególnie na lotniskach, dworcach kolejowych i miejscach, gdzie mamy do czynienia z dużymi skupiskami ludzi” – poinformowano media.

Minister zapowiedział również, iż prawie gotowy jest już projekt ustawy antyterrorystycznej, która powstaje podczas posiedzeń zespołu antyterrorystycznego. Ma on zostać przyjęty jeszcze w tym tygodniu. Jak na razie nie zdecydowano się w Polsce podjąć żadnej decyzji dotyczącej podniesienia stanu zagrożenia terrorystycznego.

Wzmożone działania nie tylko w elbląskim centrum handlowym

Od dnia, w którym Minister Spraw Wewnętrznych wydał specjalne zalecenia służbom mu podległym, patrole straży granicznej obserwują okolice elbląskich dworców. Patrole zmotoryzowane przez całą dobę monitorują to co dzieje się na dworcach w Elblągu. Również policja skierowała w rejon dworców większą ilość patroli. Nad bezpieczeństwem czuwają nie tylko oznakowane patrole zmotoryzowane, a również policjanci kryminalni.

Komentarze