Kara śmierci dla terrorystów! fot.polskieradio.pl

Kara śmierci dla terrorystów! Po ostatnich zamachach w Brukseli wraca temat kary śmierci. W zamachach, których dokonano w Brukseli zginęło 30 osób a około 300 zostało rannych.

Mufti Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP w programie „Tak jest” w telewizji tvn24 powiedział, że Państwa Muzułmańskie i Zachód powinny podjąć walkę z terroryzmem. Nawet wprowadzenie kary śmierci dla terrorystów za zabijanie niewinnych ludzi – przekonywał Tomasz Miśkiewicz.

Zdaniem Miśkiewicza, Unia Europejska musi przejrzeć swój wymiar sądowy i przywrócić karę śmierci dla terrorystów.

Unia Europejska opowiada się za powszechnym zniesieniem kary śmierci, jednak Polska mogłaby wprowadzić karę śmierci.  W 2004 Prawo i Sprawiedliwość, z poparciem Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony,  zgłosiło projekt nowelizacji kodeksu karnego, który wprowadzał możliwość stosowania kary śmierci. Projekt ten został odrzucony przez Sejm większością głosów. Wtedy Polska już należała do UE, więc z pewnością jest wytrych z którego można skorzystać.

Zniesienie kary śmierci w Polsce:

Mimo, że kara śmierci została zniesiona ostatecznie dopiero nowelizacją kodeksu karnego z 1997 r. to jej wykonywania zaprzestano na długo przez nowelizacją. Ostatni raz karę śmierci w Polsce wykonano w 1988 r. w Krakowie. Stracony został Stanisław Czabański skazany za gwałt i zabójstwo.

Kilka miesięcy później wprowadzono moratorium na wykonywanie kary śmierci. Mimo to sądy nadal orzekały wyroki skazujące na karę śmierci, lecz żaden z nich nie został już wykonany. W 1995 r. wszystkie niewykonane wyroki zostały zamienione na 25 lat więzienia, zaś nowelizacja kodeksu karnego z 1997 r. ostatecznie wykreśliła karę śmierci z kodeksu karnego.

Ze wszystkich badań wynika, że większość Polaków che przywrócenia kary śmierci w Polsce.

Kara śmierci dla terrorystów! Myślicie, że to możliwe?

Źródło: Niezależna

Komentarze